• Search Provider

YURT DIŞI YAZ OKULU

Çocuklar ve gençler için harika bir öğretim ve sosyal yaşamı birleştiren yurt dışı yaz okulları; öğrencilerin kendi sorumluluklarını alabildikleri, çeşitli gezi ve aktivitelerle sosyalleşebildikleri, farklı kültürleri tanıyarak uluslararası öğrencilerle birlikte dil becerilerini geliştirdikleri unutulmaz bir deneyim sağlamaktadır.

Felix Academy olarak İngiltere, Malta, Amerika, Kanada, Almanya, İsviçre ve Fransa gibi ülkelerin yer aldığı dünya çapında 40’ı aşkın şehirde nitelikli ve kaliteli eğitim veren, gerekli tüm akreditasyonlara sahip, önde gelen yaz okullarıyla çalışmaktayız. Dünyaca ünlü üniversitelerin kampüslerinde ve okulların kendi bünyelerinde sunulan yaz okullarımız 7-17 yaş arası çocuklar ve gençleri kapsamaktadır. Öğrencilerimizin eğlenirken öğrenebilecekleri, kendilerini hem akademik hem sosyal olarak geliştirebilecekleri, güvenli ve aynı zamanda tüm ihtiyaçlarına yanıt verebilecek konforlu bir ortam sağlayan yurt dışı yaz okullarımızda herkese uygun bir program bulmak mümkündür.

Yurt dışı yaz okulları; dersler, konaklama, yemekler, sağlık sigortası, materyal ücretleri, havaalanı transferleri, gezi ve aktiviteleri kapsayan paket program şeklinde sunulmaktadır. Genellikle sabahtan öğlene kadar olan sürede dil becerilerini geliştiren öğrenciler öğleden sonraları ve haftasonlarını ise okulun düzenlediği sosyal, kültürel, sportif  gezi ve aktivitelerle geçirirler.

Öğrenciler yabancı dil derslerini maksimum 15 kişilik uluslararası öğrencilerden oluşan sınıflarda, alanında uzman ve deneyimli öğretmenlerden alırlar. Dersler öğrencilerin dil bilgilerini teoride ve pratikte geliştirmelerine yardımcı olurken aynı zamanda iletişim becerilerini arttırmalarını sağlayacak niteliktedir.

Yurt dışı yaz okullarında konaklama aile yanı ya da okul kampüsü konaklaması şeklinde olmaktadır. Aile yanı konaklamalar daima denetim altında olan ve titizlikle seçilmiş ailelerden oluşmaktadır. Kampüs konaklaması ise eğitim alınan okulun kampüsünde ve daima gözetim altındadır. İki konaklama türünde de sabah, öğle ve akşam yemekleri dahil olup öğrenciler tek kişilik veya paylaşımlı odalarda konaklayabilirler.

Ülkeler