Sıkça Sorulan Sorular

Evet gereklidir ; Felix Academy Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, eğitimini almak istediğiniz program kapsamında bütün işlemlerinizi eksiksiz yerine getirir ve hizmetlerinden dolayı sizden ücret talep etmez.

Felix Academy Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisimiz hafta içi 10.00-19.00 Cumartesi 10.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

İngilizceyi, anadili İngilizce olan herhangi bir ülkede, yurt dışı eğitim programı kapsamında öğrenebilmeniz mümkündür. Aynı zamanda kişisel tercih ve istekleriniz de dil eğitimi almak istediğiniz ülke konusunda oldukça etkilidir.

Öncelikle işlemlerinizi en hızlı ve güvenilir olacak şekilde halletmek için Felix Academy Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizin için uygun olan tercihleri belirleyeceğiz. Kesin bir tarih belli olmamakla birlikte tahmini başvuru süreniz 6-12 hafta arasında sürebilir.

Yurt dışı dil okullarında genel dil programları her pazartesi başlamaktadır ancak daha spesifik olan programların başlangıç zamanları değişebilmektedir.

Bazı ülkeler öğrencilere; haftada en az 20 ders alınması şartıyla çalışma izni hakkı vermektedir. Bu ülkelerde çalışma iznine sahip öğrencilerin maksimum çalışma süreleri haftada 20 saattir.

Elbette. Dil okulların neredeyse tamamı öğrencilerine eğitimin yanında bölgeye özel ve genel birçok sosyal aktivite programı sunmaktadır.

Felix Academy Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmeti kapsamında minimum yaş sınırı 8 yaş olarak belirlenmiştir. Bunun dışında yaş konusunda herhangi bir sınırlama yoktur.

Bu programlara katılmak isteyenlerin belirli şartları sağlıyor olması gerekir. Şartları sağlayan herkes yurt dışında Lisans, Master ve MBA programlarına katılabilir. Detaylı bilgi için Felix Academy web sitemizdeki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

Yurt dışında eğitim alabileceğiniz ülkelerin birçoğu sağlık sigortası yaptırılmasını zorunlu kılmıştır. Ülkede bulunma sürecinizde herhangi bir durumda ihtiyacınız olabileceğini belirterek, Felix Academy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak sağlık sigortası yaptırmanızı öneririz.

Şüphesiz yurt dışında eğitim almak isteyen birçok öğrencinin aklına ilk gelen sorulardan biri budur. Felix Academy Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı olarak yapacağımız görüşmenin ardından, vizeyi alıp
alamayacağınız ya da hangi koşulları sağlarsanız alabileceğiniz konusunda detaylı bilgi verilecektir ve vize sürecinizde de ücretsiz olarak danışmanlığınız yapılacaktır. Vize almak için gerekli şartlar ve belgeler yerine getirildiği takdirde vize alma şansı artmaktadır.

Felix Academy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla, ihtiyaç ve beklentilerinize uygun birçok program seçeneği bulmanız mümkündür.

Kesinlikle! Gideceğiniz ülkenin kültürel ve kozmopolit yapısı hem İngilizce seviyeniz hem de kariyer planlarınız açısından size gereken bilgi ve birikimi sağlayacaktır.

Sahip olduğunuz yabancı dil seviyeniz ve amaçladığınız dil seviyesine uygun biçimde karar vermeniz doğru olacaktır. Bu konuyla ilgili dil seviyenizi ölçmeniz açısından bir seviye belirleme sınavı yapmanızı ve danışmanınızın tavsiyesine göre eğitim programınızı planlamanızda fayda var.

Sınıf mevcutları dil okullarına göre 10-14 arasında değişiklik gösterebilir.

Eğitim ücretleri aksi belirtilmedikçe vizenizi aldıktan sonra yapılmaktadır. Bazı ülkeler okul ücretlerini vize aşamasından önce sizden istemektedir. Detaylı bilgi için web sitemizdeki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

Konaklama ücretinizi haftalık ya da aylık olarak ödemeniz mümkündür ancak bazı ülkeler vizeden önce konaklamanızın belirli bir kısmını ödemenizi isteyebilmektedir.

×