Sertifika, Diploma Programları

  • Search Provider

SERTİFİKA ve DİPLOMA PROGRAMLARI

Belirli bir alanda uzmanlaşmak isteyen öğrenciler sertifika programlarını tercih etmektedir. Muhasabe, işletme, pazarlama, finans, halkla ilişkiler, turizm, reklamcılık, hukuk gibi birçok alanda eğitim alıp sonrasında sunulan staj imkanıyla uluslararası geçerliliği olan sertifikalar elde ederek kariyerinize yön verebilirsiniz. Bu programlardaki en önemli amaç; ilgilendiğiniz alanda kısa sürede profesyonelleşmenizi sağlamaktır. Liseyi yeni bitirmiş, 4 yıllık lisans eğitimi almak yerine kısa sürede iş hayatına atılmayı hedefleyen veya lisans eğitimini tamamlamış belirli bir alanda ilerlemek isteyen tüm öğrencilerin tercih edebileceği ideal programlardır. Sertifika/Diploma programlarına katılabilmenin koşulları ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Fakat en önemli etken dil seviyenizin bu eğitimi alabilecek düzeyde yani min. upper-intermediate seviyesinde olmasıdır. TOEFL, IELTS, Cambridge veya PTE gibi uluslararası geçerliliği olan sınavlardan istenen skoru elde etmeniz gerekir. TOEFL sınavından 79, IELTS ‘den ise 6.5 yeterli olacaktır.

Kanada, Amerika, İngiltere ve Avustralya başta olmak üzere birçok ülkede sertifika/diploma programlarına katılabilirsiniz. Kanada, İngiltere ve Avustralya’ da özel kolejlerde, Amerika’da ise genellikle üniversitelerde bu imkân sağlanır.

Alacağınız eğitim sonrasında iyi firmalarda maaşlı ya da maaşsız staj imkanlarından faydalanıp öğrendiğiniz bilgileri ileri düzeye taşıyarak iş deneyimine sahip oluyorsunuz. Bu imkân, kariyer planlarınızda sizlere destek olacak güzel bir CV oluşturmanızda büyük katkı sağlayacaktır.
Sertifika/Diploma programları; lisans ya da master programlarına göre daha ekonomiktir. Master eğitimi daha çok teorik olarak ilerlerken, sertifika/diploma programları teorik eğitimi pratiğe dökmeye yöneliktir. Eğitim şekli ve uygulamalı olarak iş tecrübesi kazanıldığından dolayı sertifika ve diploma programları master programlarına göre daha çok tercih edilmektedir. Zaman kısıtı olan, bir an önce alanına yoğunlaşmak isteyen öğrenciler için ideal programlardır. Eğitim süresi 1-24 ay arasında değişiklik göstermektedir. Birden çok başlama tarihi bulunan bu
programlardan kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Sertifika/Diploma programlarını tercih ederken; özellikle kendi profilinize uygun, kendinizi geliştirmek isteyeceğiniz bir alan tercih etmelisiniz. Karar aşamanızda, başvuru ve eğitim sürecinizde sizlerin yanında olacağız.

SERTİFİKA/DİPLOMA PROGRAMLARININ AVANTAJLARI:

Lisans, master programlarına göre kısa süreli ve amaca yöneliktir.
Lisans, master programlarına göre daha ekonomiktir.
Kariyerinize yön verecek iş deneyimleri kazanabilirsiniz.

Hem belirlediğiniz alanda eğitim alır hem de maaşlı staj yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.
Kabul şartları akademik lisans veya master kadar zorlayıcı değildir.
Eğitim sistemi daha çok uygulamaya yöneliktir. Bu sayede öğrenciyi iş hayatına hazırlar.

TERCİH EDEBİLECEĞİNİZ PROGRAMLARDAN BAZILARI :

Marketing (Pazarlama)
Business Administration (İşletme Yönetimi )
International Trade (Uluslararası Ticaret )
Economics (Ekonomi)
Advertising (Reklamcılık )
• International Law (Uluslararası Hukuk)
• Computer Systems (Bilgisayar Sistemleri)
• Information Technology (Bilgi Teknolojisi )

Project Management (Proje Yönetimi )
Accounting &Financial Management (Muhasebe ve Finans Yönetimi)
Business Computing (Ticari Bilgi İşlem)
International Web Master Certificate (Uluslararası Web Master Sertifikası)
Human Resources Management (İnsan Kaynakları Yönetimi)
Travel,Tourism and Hospitality Management ( Seyahat, Turizm ve Konaklama Yönetimi)
Public Relations ( Halkla İlişkiler )
Internet Marketing & E-Commerce ( İnternet Pazarlaması ve E-Ticaret)

Ülkeler

×