Malta Dil Okulları; Türkiye’ye yakınlığı, uygun fiyatlarıyla  yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrencilerin tercihlerinin başında gelmektedir.

Malta takımadaları Akdeniz’in merkezinde yer almaktadır. Takımadalar Malta, Gozo ve Comino’dur. Dar kıvrımlı sokakları, orta çağ kuleleri, şapeller ve dünyanın en eski yapılarının olduğu Malta’da dil eğitimine hoşgeldiniz. Malta açık hava müzesi olarak tanımlanmaktadır.  Elverişli güneşli havaları, güzel plajları, gelişen sosyal hayatı ve 7.000 yıllık ilgi çekici tarih ile birlikte görülecek ve yapılacak çok şey vardır. Game of thrones dizisinin sahnelerinin çoğu Malta adasında çekilmiştir.

  Malta Dil Okulları’nda; yaz kampları, İş İngilizcesi, Akademik İngilizcesi, Genel İngilizce, Sınav hazırlık (IELTS, Cambridge) programları bulunmaktadır. Malta dil okullarında ders saatleri, konaklama, materyaller ve ders kitaplarının dahil olduğu paket programlar tercih edilmektedir. Malta’da eğitim için Valetta, Sliema şehirleri popüler olarak tercih edilmektedir.

 NEDEN MALTA’DA DİL EĞİTİMİ ALMALISIN

  • Malta, İtalya’nın hemen güneyinde, neredeyse yıl boyunca güneş ve sıcak havayı alan bir adadır.
  • Dalış, su kayağı, yelken, rüzgâr sörfü, balıkçılık ve yüzmenin tadını çıkarmaya gelen su sporu meraklıları için popüler bir alandır.
  • Malta’nın sıcakkanlı insanları, butik ve kurumsal dil okulları avantajlarından yararlanarak size hem eğitiminizi hem de yurtdışı deneyiminizi güzelleştirme fırsatı vermektedir.
  • Avrupa’nın birçok noktasına yakın olan Malta, eğitim için son zamanlarda popüler olarak seçilmektedir.

MALTA KÜLTÜRÜ

   Malta kültürü, uzun yıllar boyunca Malta’yı yöneten ulusların turizmi ve kültürleri dâhil olmak üzere tarih boyunca Malta Adaları ile temas eden birçok farklı toplumun sonucudur. Malta mutfağı Akdeniz kültürüne sahip; Makarna, Pizza, Alijotta, Ravjul, Tavşan Yahnisi, Hobz biz zejt gibi tatları barındırır. Malta halkı sıcakkanlı, hoşgörülü, misafirperverdir. Malta’da kültürel gezi olarak Gozo Adası, Comino Adası, Valletta, Blue Lagoon ve birçok yeri keşfedebilirsiniz.

Malta’da aylık masraflarınız 500€ -900€ arası değişkenlik gösterebilir.

Malta’da konaklama genellikle aile yanı, yurt ve apart olarak bulunmaktadır. Seçilen konaklamaya göre ödenecek tutar farklılık göstermektedir. Okullar tarafından sunulan apartlar öğrenciler tarafından en çok tercih edilenleridir.

Malta’da ulaşım toplu taşıma olarak otobüsler ile sağlanır. Küçük bir alana sahip olan Malta, yürüyüşün ve bisiklet turlarının tadını çıkartabileceğiniz bir konumdadır.

Malta’da bir Akdeniz iklimi vardır. Yazlar sıcak, güneşli ve kurak, kışlar ılık, yağışlı ve rüzgârlı geçer. En düşük ortalama günlük sıcaklık ocak ayında 15 °C’dir. En yüksek yağış, kasım ile şubat ayları arasında ölçülmüştür, ancak Malta’da ilkbahar ve yaz aylarında yağış nadir görülür.

Malta’da 12 haftadan fazla eğitim süresi alındığında haftada 20 saatlik part time çalışma iznine başvurma hakkınız oluyor.

Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin, gitmeden önce sağlık sigortalarını yaptırmaları gerekmektedir.

Malta öğrenci vizesi için C ve D tipi olarak ikiye ayrılmaktadır. 90 güne kadar olan eğitimler için C tipi vizeye, 90 günden fazla olan eğitim süreleri için D tipi vizeye başvuru yapılmaktadır.

  • Okulların başvuru formlarının doldurulması
  • Okulların başvuru ücretlerinin ödenmesi
  • Pasaportunuzun kişisel bilgilerin olduğu sayfa ve varsa eski vizelerin fotokopisi.
  • Banka mektubu ve sponsor teminat bilgileri.
×