KANADA DİL OKULLARI

Kanada Dil Okulları, yurt dışında dil eğitimi planlayan öğrencilerin daima ilk tercihlerinden biri olmaktadır.

Kanada, Kuzey Amerika’da yer almaktadır. Toprakları kıtanın genişliği boyunca uzanır ve bu nedenle batıdaki Pasifik Okyanusu ve doğusundaki Atlantik Okyanusu ile çevrilidir. Kanada 5 bölgeye yayılmış, 10 eyalet ile 3 bölgeden oluşur. Kanada’nın başkenti Ottawa‘dır. Kanada’da resmi olarak İngilizce ve Fransızca konuşulmaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler için Kanada; kozmopolitik, canlı, dünyanın en güzel manzaralarına sahip, güvenli, yaşam standartları yüksek ve arkadaş canlısı bir ülkedir. Kanada dünyanın en iyi ticaret ülkelerinden biridir. Büyük petrol rezervleri, maden, enerji, gıda, balıkçılık ve turizm önemli ekonomi kaynaklarıdır. Kanada dil okulu eğitimleri; genel İngilizce, yoğun İngilizce, hazırlık gibi kursların yanı sıra sınav sistemine yönelik (IELTS, TOEFL) yoğun programları, iş hayatınız için iş İngilizcesi, tıp İngilizcesi seçeneklerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Kanada eğitim alanındaki atılımları, eğitim sonrası çalışma olanağı sunması ile refah düzeyini arttırmaktadır. Kanada dil okulları için öğrencilerin popüler şehir tercihleri Toronto, Montreal, Vancouver’dır.

NEDEN KANADA’DA DİL EĞİTİMİ ALMALISIN?

 • Kanada yüksek yaşam kalitesi, üstün eğitimi, güvenli şehirleri ile uluslararası öğrenciler için en iyi seçenek haline gelmektedir.
 • Kanada çok çeşitli kültür yapısıyla farklı bakış açılarına saygı duymayı ve birlikte öğrenmeyi teşvik eder.
 • Kanada, İngilizce ve Fransızca dil eğitimi düşünen öğrenciler için ideal bir ülkedir.
 • Kanada dil okullarında sınav sistemine yönelik (IELTS, TOEFL) yoğun programları kolaylıkla bulabilirsiniz.
 • Kanada’da geçim masraflarının uygun olması öğrencilere rahat bir eğitim ve yaşam sunmaktadır.
 • Dil eğitiminizin devamında Kanada College sistemi, diploma sertifika programları (CO-OP), lisans, lisansüstü eğitimlerinizle tamamlayabilirsiniz.
 • Kanada sadece mükemmel bir dil eğitim için değil misafirperver, sıcakkanlı, güler yüzlü bir ülke olarak da size kapılarını açmaktadır.

KANADA KÜLTÜRÜ

Kanada, çok yönlü kültür yapısına sahip olduğu için dünyanın her kıtasından insanla karşılaşmanız mümkündür. Etnik, ırk, dil ve din olarak hiçbir ayrışma görmediğiniz bir toplum yapısına sahiptir. Kanadalılar için önemli kavram “özgürlük ve eşitliktir”. Birçok AB araştırmalarında Kanada, yaşam standartlarının yüksek olması, eğitim, sağlık gibi konuların gelişmişliği bakımından en yaşanabilir ülkeler arasında gösterilmektedir.  Fransızların ve İngilizlerin Kanada topraklarını keşfetmesiyle ortaya çıkan ülke, İngiliz ve Fransız kültürüne yatkınlık göstermektedir. Kanada dünyanın su kaynaklarının ve yeşil alanlarının %9’na sahiptir. Kanada dünyanın en uzun sahil şeridine ve caddesine  (Younge street) sahiptir. Kanada’nın ulusal sembolü olan Akçaağaç (maple leaf) bu yüzden Kanada bayrağında kullanılmıştır. Kanada kültürünün önemli bir parçası buz hokeyidir. Buz hokeyine ilgisi olan öğrencilerin tercih edebileceği bir ülkedir. Karmaşık kültür yapısına sahip olan ülke yemek kültürü bakımından çok çeşitlidir. Mutlaka Poutine denemenizi tavsiye ederiz.

Kanada aylık yaşam masrafları konaklama dışında sosyal aktivitelerin farklılıklarına göre  600CAD-1000CAD arasında değişiklik göstermektedir.

Kanada’da konaklamalar öğrenciler için yurt, apart ve aile yanında olmaktadır. En popüler olanı aile yanı konaklamada, sabah ve akşam yemekleri aile tarafından verilmektedir. Kanada kültürünü yakından deneyimlemek isteyenler için en uygun konaklama seçeneği aile yanı konaklamadır. Aynı zamanda ekstra fatura gibi giderler aile yanında konaklamaya dahildir.

Kanada’da ulaşım ağları oldukça gelişmiştir. Metro, streetcar, otobüs, taksi ve bisiklet olarak okul ve konaklama arasındaki mesafeye göre ulaşım sağlanmaktadır.

Kanada iklimi karasal iklime sahiptir. Kuzey bölgesinde kışlar soğuk, uzun batı ve güney kısımlarında yumuşak geçer.

Kanada’da dil okullarında çalışma izni yoktur. Kanada College programları, sertifika ve diploma (CO-OP), lisans ve lisansüstü programlarda çalışma izni vardır.

Kanada’da sağlık hizmetleri oldukça pahalı olduğundan, dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin,   gitmeden önce geniş kapsamlı bir sağlık sigortası yaptırmaları zorunludur.

Kanada’da eğitim için 6 aydan kısa süreli eğitimler için SX-1 vizesi 6 aydan uzun süreli eğitimler için S1 vizesine başvurmanız gerekmektedir.

Kanada vize bilgileri için tıklayınız.

 • Okulların başvuru formlarının doldurulması
 • Okulların başvuru ücretlerinin ödenmesi
 • Pasaportunuzun kişisel bilgilerin olduğu sayfa ve varsa eski vizelerin fotokopisi.
 • Banka mektubu ve sponsor teminat bilgileri.
×