İTALYA DİL OKULLARI

İtalya dil okulları ; Bir dili yerinde, yaşayarak öğrenmek isteyen tüm öğrencilere kaliteli eğitim olanakları sağlamaktadır. İşte bu yüzden İtalyanca öğrenmek isteyen herkesin ilk tercihi elbette ki İtalyadır. Sıcakkanlı ve coşkulu insanlarıyla İtalya’da eğitim almak harika bir deneyim olacaktır.

İtalya; Güney Avrupa’da, Akdeniz’e kıyısı olan, coğrafi yapısı bakımından çizmeye benzetilen bir yarımadadır. Kuzeyinde Fransa, İsviçre, Avusturya ve Slovenya’yla komşu olan ülke 20 bölgeden oluşmaktadır.

Dünyanın; kutsal mekanlar, tarih ve sanat açısından en zengin ülkesi olarak görülen ülke, yaşayan tarihin canlı olarak gözlemlenebileceği en özel ülkelerin başında gelir. Sinemanın, modanın, sanatın her dalının, mimarinin, tarihin, futbolun ve daha fazlasının her anlamda hissedildiği İtalya, Avrupa’nın en çok turist alan ülkelerinden biridir. Eğitiminize devam ederken Roma’dan Milano’ya, Ceneviz’den Floransa’ya, dünyaca ünlü şehirleri gezebilir, İtalyan kültürünü yaşayarak deneyimleyebilirsiniz.

İtalya dil okulları öğrencilerine; yoğun İtalyanca, akademik İtalyanca, birebir İtalyanca ve aynı zamanda ihtiyaca yönelik daha farklı programlar da sunmaktadır.

NEDEN İTALYA’DA DİL EĞİTİMİ ALMALISIN?

 

  • Avrupa’nın merkezinde; modanın, tarihin ve sanatın kalbinin attığı yerde eğitim almak size çok fazla şey katacaktır.
  • İtalya, uluslararası öğrenci yoğunluğu bakımından en başta gelen ülkelerdendir. Bu sayede farklı kültürleri öğrenme ve bu kültürlerden olan insanlarla sosyalleşme imkanı elde edeceksiniz.
  • İtalya dünyanın en eski ve başarılı üniversitelerine sahip ülkelerden biridir.
  • İtalya’da eğitim almanın bir diğer avantajı da çoğu dünya mirası listesinde olan doğal ve tarihi güzellikleridir. Meşhur tarihiyle Roma, yemyeşil doğası ve gösterişiyle Como Gölü, modanın başkenti olarak anılan Milano ve çok daha fazlasını İtalya’da bulacaksınız.
  • Dünyaca ünlü İtalyan mutfağı da “Neden İtalya?” sorusuna verebileceğimiz yanıtların başında gelmektedir. Herkesin damak tadına hitap edebilecek olan bu mutfak, eğitiminizi devam ettirirken farklı ve lezzetli tatları da denemenize olanak sağlayacak.
  • Ülkemize yakınlığı ve ikliminin benzerliğiyle İtalya’ya çok kolay adapte olacaksınız.

İTALYAN KÜLTÜRÜ

İtalyan kültürü; cana yakın ve coşkulu insanlarıyla, dünyaca ünlü mutfağıyla, dillere destan mimarisi, sanatı, tarihi ve doğal güzellikleriyle bir bütündür. Rönesans’ın en önemli merkezlerinden ve aynı zamanda Roma İmparatorluğu’nun evi olan İtalya’da kültür yüzyıllar boyunca gelişmiştir.

İtalyan kültüründe aile kurumu çok değerlidir. Geniş aileleri, aile toplantılarını çok severler ve çok önem gösterirler.

İtalyan kültürü dediğimizde, yemek kültüründen bahsetmemek olmaz. İtalyan yemek kültürü neredeyse tüm dünya mutfağına etki etmiş, Türk mutfağına da yakın olan bir mutfaktır.

Aynı zamanda İtalyanlar, giyim kuşama çok önem verirler. İlk izlenimleri kalıcı olarak görmektedirler ve bu yüzden de giyim kuşamdan selamlaşmaya kadar bütün olgular onlar için çok önemlidir.

Harcamalar kişisel ihtiyacınıza ve bulunduğunuz şehre göre farklılık gösterse de ortalama aylık gideriniz 1000 Euro yu bulabilmektedir.

İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler için seçenekler; aile yanı, kampüs konaklaması ve pansiyonlar olmaktadır. Aile yanı konaklamayı tercih eden öğrenciler aileyle birlikte İtalyanca pratik yapabilir ve İtalyan kültürünü çok yakından deneyimleyebilir. Üniversite hayatını tanımak ve okul imkanlarından faydalanmak açısından kampüs yurtları da tercih edilebilmektedir. Daha ekonomik bir konaklama düşünenler ise pansiyon konaklamalarına yönelebilir.

Genel olarak Akdeniz ikliminin hakim olduğu ülke de, kışlar daha ılıman geçerken yazlar da ılık ve yağışsızdır.

İtalya’da şehir içi ulaşım sistemleri gayet gelişmiştir. Roma içinde tramvay, metro, otobüs gibi ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz. Şehirlerarası ulaşımlarda ise gayet lüks ve hızlı olan trenleri tercih edebilirsiniz.

İtalya’da D tipi öğrenci vizesi alan ve yeterli seviyede İtalyanca’ya sahip olan öğrenciler haftalık 20 saat çalışabilirler.

İtalya’da sağlık sistemi oldukça gelişmiştir. Ulusal Sağlık Hizmeti her şeyi kapsar ve öğrencilerin gitmeden bu sigortayı yaptırmaları gereklidir.

90 gün ve üzeri dil okullarına kayıt olan öğrencilerin D tipi vize alması gereklidir. Bu süreden kısa kalacak öğrenciler ise Shengen vizesi ile İtalya’da dil eğitimi alabilirler.

  • Okul başvuru ücreti
  • Okul başvuru formu
  • Pasaport bilgileri
  • Banka mektubu
×