İSPANYA DİL OKULLARI

İspanya Dil Okulları, İspanyolca dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin tartışmasız ilk tercihi olmaktadır.

İspanya, Avrupa’nın güneybatısında yer alan bir Avrupa ülkesidir. Resmi adıyla İspanya Krallığı olarak anılmaktadır. İspanya 17 bölgeye ayrılmış ve Madrid İspanya’nın başkentidir. Atlantik Okyanusu’na ve Akdeniz’e kıyısı vardır. Fas, Birleşik Krallık, Portekiz, Fransa ve Andora ile sınır komşusudur. UNESCO kültür mirası listesinde olan Avrupa’da ikinci ülkedir. Tarihi ve mimari yapıları, güneşli plajları, güzel yemekleri, sıcakkanlı ve konuksever halkı ile İspanya, Avrupa’nın turist destinasyonunun en fazla olduğu ülkeler arasında bulunmaktadır.

İspanyolca dünyada en çok konuşulan diller arasında yer almaktadır. İspanyolcasını geliştirmek isteyen öğrenciler burada bulunan okullarımızı seçebilirler. İspanya dil okullarında; Genel İspanyolca, Yoğun İspanyolca, İş İspanyolcası, DELE Sınav Hazırlığı gibi seçenekleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

NEDEN İSPANYA’DA DİL EĞİTİMİ ALMALISIN?

 • İspanyolca dünyada 500 milyon insan tarafından konuşulan bir dildir.
 • Dil öğrenmenin hızlı ve etkili yolunun o dilin konuşulduğu ülkede öğrenilmesi gerektiğini düşünüyoruz.
 • İspanya dil okullarında sınava yönelik programları kolaylıkla bulabilirsiniz.
 • Ekonomik olmasından dolayı, İspanyolcayı ülkesinde öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal bir seçenektir.
 • Eğitim kurumları devlet tarafından denetlendiği için eğitim kalitesi yüksektir.
 • Türkiye’ye uçuş mesafesi açısından yakın konumda olan bir ülkedir.
 • İspanya’ya yakın olan diğer Avrupa ülkelerini keşfedebilirsiniz.

İSPANYA KÜLTÜRÜ

Sıcak Akdeniz kültürünün etkisinin yansımasını bu ülkede görebilirsiniz. İspanyollar yaşam enerjileri, aileleri ve dostları ile yemek yiyip içmeleri ile bilinmektedir. İspanyol mutfağında Paella’yı denemenizi tavsiye ederiz. Sayısız festivallere ev sahipliği yapan İspanya sizi bu yönüyle kendine hayran bırakacaktır.(Domates ve boğa festivali vb..) Geleneksel dans ve müzikleri Flamenko olarak bilinmektedir. İspanya, futbol tutkusu olanlar için doğru bir adres niteliğindedir. Boğa güreşleri ispanya kültürünün bir parçasıdır. Bu yüzdendir ki cadde ve sokaklarda birçok boğa heykeli bulunmaktadır. İspanya’nın kültürünü birbirinden güzel şehirlerini gezerek keşfedebilirsiniz. Gezilecek yerler arasında Kraliyet Sarayı, Puerta Del Sol, Sagrada Familia Kilisesi, Casa Batllo bulunmaktadır.

İspanya aylık yaşam masrafları; konaklama dışında sosyal aktivitelerin farklılıklarına göre 250€-400€ arasında değişiklik göstermektedir. Konaklama ve okul masrafları dışında hesaplanmıştır.

İspanya’da konaklamalar öğrenciler için yurt, apart, otel ve aile yanında olmaktadır. En popüler olanı aile yanı konaklamada, sabah ve akşam yemekleri aile tarafından verilmektedir. İspanya kültürünü yakından deneyimlemek isteyenler için en uygun konaklama seçeneği aile yanı konaklamadır. Aynı zamanda ekstra fatura gibi giderler aile yanında konaklamaya dâhildir.

İspanya’da konaklamalar öğrenciler için yurt, apart, otel ve aile yanında olmaktadır. En popüler olanı aile yanı konaklamada, sabah ve akşam yemekleri aile tarafından verilmektedir. İspanya kültürünü yakından deneyimlemek isteyenler için en uygun konaklama seçeneği aile yanı konaklamadır. Aynı zamanda ekstra fatura gibi giderler aile yanında konaklamaya dâhildir.

İspanya’nın iklimi kuraktır. Yazları sıcak ve kışları soğuktur. Bölgesel olarak iklim değişiklik gösterebilmektedir.

İspanya dil okullarına giden öğrenciler için çalışma izni yoktur.

İspanya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin, gitmeden önce geniş kapsamlı bir sağlık sigortası yaptırmaları tavsiye edilir.

İspanya Schengen bölgesin ’de yer aldığı için dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin 90 güne kadar olan eğitimler için C tipine 90 gün ve üzeri için D tipi Schengen vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir.

 • Okulların başvuru formlarının doldurulması
 • Okulların başvuru ücretlerinin ödenmesi
 • Pasaportunuzun kişisel bilgilerin olduğu sayfa ve varsa eski vizelerin fotokopisi.
 • Banka mektubu ve sponsor teminat bilgileri.
×