FRANSA DİL OKULLARI

Fransa dil okulları, Fransızca’yı öğrenirken aynı zamanda Fransız kültürünü tanıyarak keyifli vakit geçirmenize olanak sağlayacaktır.

Fransa, Avrupa’nın tam kalbinde yer alır ve bugünkü Avrupa kültürünü şekillendiren ülkelerdendir. Merkezde yer alması sebebiyle birçok ülkeyle sınır komşusudur. Bu ülkeler arasında Belçika, Lüksemburg, Almanya, İsviçre, İtalya, İspanya ve Monako yer almaktadır. Avrupa tarihinin dönüm noktalarında baş rolde yer almıştır.

Fransa’da dil eğitimi almak, Fransızca gibi Avrupa’nın köklü dillerinden birini yerinde öğrenmek adına önemlidir. İngilizceden sonra, en çok öğrenilen dillerden biri olan Fransızca, globalleşen dünyada önemini korumaktadır. Fransızca dil eğitimi için Fransa’yı tercih eden öğrenciler bir yandan dil bilgilerini geliştirirken bir yandan da bu köklü tarihe ve kültüre yakından şahit olurlar.

Fransa dil okulları ihtiyaçlara uygun olarak çeşitli programlar sunar. Fransızca yeterliliğini geliştirmek isteyen öğrencilere Genel Fransızca veya Yoğun Fransızca; Fransızca bilgisini profesyonel hayatta kullanmak üzere geliştirmek isteyenler için İş Fransızcası (Business French); uluslararası Fransızca sınavlarına hazırlanmak isteyenlere yönelik olarak DELF/DALF (Diplome d’Etudes en Langue Français), TEF (Test d’Evulation de Français) hazırlık kursları seçenekleri bulunmaktadır.

NEDEN FRANSA DİL EĞİTİMİ ALMALISIN?

 • Fransızca, dünyada Fransa’nın yanında birçok ülkenin de resmi dilidir. Özellikle Avrupa kıtasında yoğunlukla kullanılan bir dildir. İsviçre, Belçika, Lüksemburg, Kanada gibi ekonomik olarak gelişmiş ülkelerde resmi dillerden biridir. Bu sebeple Fransızca, ekonomik alanda çok kullanılan dillerdendir.
 • Fransız aksanını öğrenmek bu dilin olmazsa olmazlarındadır. Bunun için Fransa’da alınacak dil eğitimi öğrencinin aksan kazanmasına ve günlük hayatta Fransızcayı pratik ederek öğrenmesine yardımcı olur.
 • Fransa, dünyadaki en iyi eğitim sistemlerinden birine sahiptir. Özellikle sosyal bilimlerdeki en başarılı okulları bünyesinde bulundurması Fransa’yı öğrenciler için çekim merkezi haline getirmiştir. Fransa’da eğitim almanın ilk adımı ise iyi bir dil eğitiminden geçmektedir. Başta Paris olmak üzere Nice, Amboise, La Rochelle, Rouen gibi şehirlerde de Fransızca dil eğitimi almak mümkündür.
 • Fransa, kültürel zenginliğiyle dünyada öne çıkan ülkelerin başında gelir. Sanatın başkentlerindendir. Bu sebepten dansın, mimarinin, tiyatronun ve görsel sanatların neredeyse hepsinin ana dilidir. Paris’in kalbinde yer alan dünyanın en ünlü operalarından Opera Garnier bu açıdan görülmesi gereken yerler arasındadır. Fransa kültürel zenginliğini, ülkenin her yerine yayılmış müzeleriyle yaşatmaktadır. Dünyanın en çok ziyaretçi ağırlayan müzelerinden Musée  du Louvre bunlar arasında en çok öne çıkanıdır.
 • Paris denilince herkesin aklına Tour Eiffel (Eyfel Kulesi) gelse de Paris’te Eiffel dışında görülecek birçok yer vardır. Bir zamanlar Fransa Monarşisinin evi olan Château de Versailles ve tabi ki alışveriş için Avenue des Champ-élysées ve Rue de Rivoli!
 • Fransız mutfağı tartışmasız dünyanın en önemli mutfağıdır. Günümüzde hala aşçılık okullarında Fransız teknikleri öğretilmektedir. Bunun yanında pastacılık ve pastane ürünleri konusunda da dünyanın bir numaralı ülkesi olan Fransa’da, her türlü hamur işinin, tatlının en iyisini tatmak mümkündür. Özellikle kahvaltı için tercih edilen croissant, günün her saatinde taze şekilde yiyebileceğiniz ‘baguette’ler, tartlar….
 • Fransızların günlük hayatlarında resmiyetten hoşlandıkları doğrudur ancak yabancı öğrencilere karşı oldukça hoşgörülülerdir. Özellikle konuşmalarınıza “Bonjour” (iyi günler) ile başlamanız size artı puan kazandıracaktır.

Fransa’da temel harcamalar, Avrupa’nın pek çok ülkesiyle paralellik göstermektedir. Harcamalar öğrencinin kişisel tercihlerine bağlı olsa da haftalık €400-800 arasında değişmektedir.

Fransa’da dil eğitimi alacak öğrenciler için kişisel tercihlerine bağlı olarak pek çok konaklama seçeneği okullar tarafından oluşturulmaktadır. Birçok artısı bulunması sebebiyle aile yanı konaklamaları öğrencilerin popüler tercihleri arasındadır. Öğrenciler Fransa’da; dil eğitimleri boyunca, bir ailenin yanında kalarak hem dil eğitimlerini günlük hayatta pratikle pekiştirir, hem de Fransız kültürünü yakından tanıma imkanı bulabilirler. Bunun yanında okulların öğrenci yurtlarında konaklama, rezidanslar, stüdyo daireler gibi seçecekleri okula göre farklı konaklama alternatifleri öğrencilere sunulur. Ayrıca öğrenciler iki veya daha fazla oda arkadaşıyla kalmayı seçebileceği gibi tek kişilik odada kalma imkanına da sahiptir.

Fransa’da toplu taşıma ağları oldukça gelişmiştir. Toplu taşıma yerli halkın da en çok tercih ettiği ulaşım türüdür. Paris’te, metro veya otobüs kullanımı için ülkemizdeki “akbil” sistemine benzer “Carte Nominative Transport” adlı bir ulaşım kartı sistemi bulunmaktadır. Bu kartlara haftalık veya aylık paket yükleyerek seyahat etmek mümkündür. Bunun yanında Fransa’nın birçok şehri bisiklet kullanımına uygundur.

Fransa’da dil eğitimi almak için Türkiye’den gidecek öğrencilerimizin alacağı vize çalışma iznini kapsamamaktadır. Bu vizeyle giden öğrencilerin çalışması yasaktır.

Fransa’ya dil eğitimine gidecek öğrencilerin sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir. Bu sigorta tüm seyahat sürenizi kapsamalıdır.

1.Fransa Schengen Kısa Süreli Öğrenci Vizesi: Bu vize türü 3 aya kadar alınacak eğitimleri kapsamaktadır. Vize süresini uzatmak için Türkiye’den tekrar başvuru yapmak gerekmektedir.

2.Geçici Uzun Süreli Öğrenci Vizesi: 3-6 aya kadar olan eğitimleri için başvurulması gereken vize türüdür. Kısa süreli vize gibi bu vize süresinin de Fransa’dan uzatmak mümkün değildir.

3.VLS-TS: Uzun süreli öğrenci vizesidir. 6 aydan fazla uzun süre alınacak eğitimler için alınması gereken vize türüdür. Daha çok üniversite veya yüksek öğretim türlerinde istenen bu vize türünde dil yeterliliği şartı aranmaktadır.

 • Okul Başvuru Ücreti
 • Okul Başvuru Formu
 • Pasaport Bilgileri
 • Banka Mektubu
 • Sponsor Teminat Mektubu
×