Okul Hakkında

STAFFORD HOUSE INTERNATIONAL

#STAFFORDHOUSEDİLOKULLARI #STAFFORDHOUSEBOSTON #BOSTANDADİLEĞİTİMİ #STAFFORDHOUSE #BOSTON

STAFFORD HOUSE

Stafford House 1952 yılında kurulan köklü bir okuldur. Genel , akademik ve profesyonel anlamda dil eğitimi olanakları sunar. Kanada, İngiltere ve Amerika’da birçok şubesi bulunur. Özgüvenli bir şekilde İngilizce konuşmayı, akademik geçişler için iyi bir dil eğitimi almayı, mevcut İngilizce seviyesini yükseltmeyi isteyen tüm öğrencilerin tercih edebileceği bir okuldur.

STAFFORD HOUSE BOSTON

Amerika’nın en eski şehirlerinden biri olan Boston, Dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. Stafford House Boston, şehir merkezinde Faneuil Hall Marketplace ve Boston Common’a yakın bir konumdadır.

 

NEDEN STAFFORD HOUSE BOSTON?

 • Derslerde gramer ya da teoriden çok uygulamalı olarak dil eğitimi vermeye çalışılır.
 • Her ay uzman eğitmenler tarafından bire bir dersler ile seviyenizin durumu izlenir.
 • Eğitiminizin başından bitişine kadar genç ve dinamik kadrosuyla sizlere destek olur. Gittiğiniz yeni ülkeye uyum sağlamanız için çeşitli aktiviteler düzenler. Aynı zamanda karşılaşacağınız bütün problemlerde sizlere yardımcı olur.
 • Okulların tamamında son teknolojiye göre tasarlanmış sınıflar, kütüphane ve çalışma odaları, öğrencilerin keyifli vakit geçirebileceği tesisler ve kafeler mevcuttur.
 • Sınıf mevcutları ortalama olarak 10 kişidir. Böylelikle uzman eğitim kadrosundan beklediğiniz ilgiyi daha rahat görebilir ve güzel arkadaşlıklar edinebilirsiniz.
 • Talebinize bağlı olarak bire bir ders imkânı sunulur.
 • Üniversite yerleştirme hizmetinden faydalanabilir, pathways programlarına katılabilirsiniz.

 

Sunulan Programlar:

Genel İngilizce: Başlangıç seviyesinde olan öğrencilerin tercih edebileceği bir programdır. Okuma, yazma, konuşma becerilerinizi geliştirebilirsiniz.  Program yoğunluğunuzu isteğinize bağlı olarak tercih edebilirsiniz. Her ay seviyenizin ne duruma geldiğini görmek amacıyla uzman eğitmenler ile bire bir ders yaparsınız. Her seviye 12 haftadır. Kurslar her hafta pazartesi günleri başlar.

Temel İngilizce: Haftada 20 ders (15 saat)

Standart İngilizce: Haftada 25 ders (19 saat)

Yoğun İngilizce: Haftada 30 ders (23 saat)

Süper Yoğun: Haftada 35 ders (26 saat)

 • Temel, Standart ve Yoğun İngilizce programları bütün merkezlerde mevcuttur.
 • Süper Yoğun İngilizce programı sadece Toronto ve Londra’da mevcuttur.

IELTS Hazırlık: Avustralya, İrlanda, İngiltere, Yeni Zelanda, Kanada gibi ülkelerde geçerliliği olan,  üniversite ve akademik eğitim almak isteyen öğrencilerin İngilizce yeterliliğinin göstergesi olarak kabul edilen bir sınavdır. Bu dil programı IELTS sınavında geçerli bir puan almanıza yardımcı olacaktır. Minimum kabul yaşı 16’dır. Bu eğitimi alabilmek için Intermediate(orta) seviye olmak gerekmektedir. Her kurs 12 haftada tamamlanır. Kurslar her hafta pazartesi günleri başlar.

Temel IELTS Programı: Haftada15 saat

Standart IELTS Programı: Haftada 19 saat

Yoğun IELTS Programı: Haftada 23 saat

Süper Yoğun IELTS Programı: Haftada 26 saat

 • Kanada ve İngiltere’deki tüm okullarda mevcuttur. Yoğun IELTS programı sadece Londra ve Toronto ‘da bulunmaktadır.

TOEFL Hazırlık: Uluslararası geçerliliği olan TOEFL sınavlarından geçerli puan almak isteyen öğrencilerin tercih edebileceği bir programdır. Bu eğitimi alabilmek için Intermediate(orta) seviye olmak gerekmektedir. Her kurs 12 haftada tamamlanır. Kurslar her hafta pazartesi günleri başlar.

Temel TOEFL Programı: Haftada 15 saat

Standart TOEFL Programı: Haftada 19 saat

Yoğun TOEFL Programı: Haftada 23 saat

 • Amerika’daki okullarımızda mevcuttur.

Cambridge Sınavları Hazırlık (FCE, CAE, CPE): Bu kurs öğrencilerini, dünya genelindeki binlerce kuruluş tarafından tanınan PET, FCE, CAE, CPE sınavlarına hazırlar. Öğrenciler kursta bu sınavlar için gerekli olan bütün becerileri kazanırlar. Her seviye 12 haftada tamamlanır.

Temel Cambridge Programı: Haftada 15 saat

Standart Cambridge Programı: Haftada 19 saat

Yoğun Cambridge Programı: Haftada 23 saat

Süper Yoğun Cambridge Programı: Haftada 26 saat

 • İngiltere de tüm kurslar mevcuttur. (FCE, CAE, CPE)
 • Amerika San Diego’da FCE, CAE kursları mevcuttur.
 • Kanada Toronto’da FCE, CAE kursları mevcuttur.

İş İngilizcesiİş hayatında kullanabileceğiniz bir dil becerisi kazanmak amacıyla eğitim alabileceğiniz bir programdır. Hedef odaklı ödevlerle kendinizi geliştirme fırsatı bulabilirsiniz. Satış, pazarlama, reklamcılık ve finans gibi birçok alan için iş İngilizcesi eğitimi alabilirsiniz.

Temel İş İngilizcesi: Haftada 15 saat

Standart İş İngilizcesi: Haftada 19 saat

Yoğun İş İngilizcesi: Haftada 23 saat

Süper Yoğun İş İngilizcesi: Haftada 26 saat

 • Temel İş İngilizcesi sadece Toronto ve Amerika’da mevcuttur.
 • Süper Yoğun İş İngilizcesi sadece Toronto ve Londra’da mevcuttur.

 

BOSTON’DA YAPILACAKLAR

 • Boston Amerika’nın en büyük sanat müzelerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. 45.000 sanat eserine sahip olan Boston Museum of Fine Arts, klasik dönemden Fransız emperyalistlerine kadar geniş bir koleksiyona sahiptir.
 • Boston Halk Bahçeleri, ilk olarak 1634’te yapılmıştır. Victorian Dönemde tekrar düzenlenmiştir ve günümüzde birçok farklı bitki türünü bünyesinde bulundurmaktadır. Ayrıca bu parkın içinden geçen nehirle bot turu da yapmak da mümkündür.
 • Fenway Park, Amerikan futbolunun en önemli takımlarından olan Boston Red Sox’ın evidir. Futbol dışında farklı sporlara da ev sahipliği yapmakta hatta politik kampanyalar bile düzenlenmektedir. Stadı gezmek için düzenlenen turlara katılabilir, birden fazla kez Dünya Serisinin düzenlendiği bu stadı gezebilirsiniz.
 • Old North Church, Boston’ın en eski kilisedir. 1722’de yapılmış, iç savaş süresince de bozulmadan varlığını sürdürebilmiştir. Amerikan mimarisinin göze çarpan örneklerindendir.
 • Beacon Hill bölgesi Boston’ın mimarisiyle öne çıkan bölgelerinden biridir. Federal yapıdaki evlerin yer aldığı bu bölgede güzel bir gezinti yapabilirsiniz.

 

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Aile Yanı Konaklama: Aile yanı konaklamada ise gerçek bir ev sıcaklığını bulabilir, bulunduğunuz ülkenin aile hayatını gözlemleyebilirsiniz. Aynı zamanda anadili İngilizce olan bir ortamda pratik yapıp kendinizi geliştirebilirsiniz. Ailenin sizlere sağladığı ortam düzenli olarak denetlenir.

Öğrenci Yurdu: Yurt konaklamalarında dünyanın birçok yerinden gelmiş öğrencilerle tanışıp, farklı kültürleri tanıma fırsatı yakalayabilir, güzel dostluklar edinebilirsiniz. Tamamen mobilyalı ve kendin pişir kendin ye sistemine göre düzenlenmiş bir ortam sunulmaktadır.

Residence Konaklama: Modern, güvenli ve mobilyalı konaklama imkânı sunar. En-Suite yatak odası şeklinde 6 oda kümelere ayrılmıştır. Her kümenin mutfak ve dinlenme alanı ortaktır.

Amerikan Öğrenci Yurdu: Yurt konaklamalarında dünyanın birçok yerinden gelmiş öğrencilerle tanışıp, farklı kültürleri tanıma fırsatı yakalayabilir, güzel dostluklar edinebilirsiniz. Boston’ın en şık mahallesi Back Bay’de bulunan yurt, antika dükkânlarına, Boston Halk Kütüpanesi’ne ve birçok merkezi yere yakın mesafededir.

 

 

Galeri

Our Address

 • Adres:38 Chauncy St 8th floor Boston MA 02111 Amerika Birleşik Devletleri, ,
 • GPS:42.3538195, -71.05964799999998
 • Telephone: Tel: 02122612888

Our Location

click to enable zoom

Our Video

Embed HTML not available.
1. Your Task Location
2. Saat ve Tarih Seç
3. Müşteri Bilgileri

Teklif Al

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder
No Content Available
×