Okul Hakkında

REGENT LANGUAGE TRAINING

#REGENTLONDRA #REGENTLT #REGENT #LONDRA #INGILTERE

Regent, 1962’de Londra’da, dil eğitimi için en iyisini arayan British Council öğretmenlerinden David Mariano tarafından kurulmuştur. İngiltere’de kurulan ilk dil okullarındandır ve birçok alanda dil eğitiminin gelişmesinde öncülük etmiştir. Günümüzde İngiltere ve İskoçya’nın seçili noktalarındaki 6 okuluyla öğrencilere hedeflerine ve hatta hedeflerinin ötesinde ulaşmalarına destek olmaktadır.

Eğitimde pozitiflik, kucaklayıcılık ve sonuç odaklılık olmak üzere 3 temel prensibi bulunur; öğrencilerine ideallerinin peşinden gitmeleri hatta daha ilerisine ulaşmaları için pozitif bir ortamda gerekli desteği sunmayı, okul içerisinde düzenlenen sınıf dışı aktivitelerle bir öğrenme topluluğu oluşturmayı, öğrendiğiniz İngilizceyle geleceğinizi nasıl şekillendireceğinize karar vermenizde yardımcı olmayı hedefler.

Regent öğretmenleri en iyiler arasından seçilmektedir. UK ELT liderleri, British Council yetkilileri gibi önemli noktalarda görev alan birçok kişinin bir şekilde yolu Regent’tan geçmiştir. Regent’ın şu anki müdürü ise uzun yıllar “English UK Accreditation and Professional Standards Board” üyeliği yapmıştır.

Tüm Regent okulları British Council tarafından akredite edilmiştir.

REGENT LONDON

İngiltere’nin olduğu kadar Avrupa’nın da kalbi sayılan Londra, adeta bir eğitim merkezidir. Sadece Avrupa değil bütün dünyadaki en prestijli üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitelerinin yanında dil okulları konusunda da oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Zaten İngilizce denilince akla İngiltere, İngiltere denilince akla Londra gelmektedir. Regent Londra kampüsü, okulun açılan ilk kampüsü olma niteliği taşır. Sahip olduğu 50’yi aşkın yıllık deneyimi ile bugüne kadar binlerce öğrenciye hedeflerine ulaşması için rehberlik etmiştir.

NEDEN REGENT LONDON?

 • İngilizce eğitiminiz için oluşturulan “destekleyici eğitim sistemi” size İngilizceyi en etkili şekilde öğretmeyi amaçlar. Program bittiğinde İngilizce bilginizin yanı sıra size ikinci dilinizi kullanırken kendinize güvenmeyi, birçok yeni yetenek katmayı da amaçlar.
 • Sahip olduğu kendine özgü akademik programı CEFR (Common European Framework) müfredatına paralel şekilde oluşturmuştur. Program, İngilizce öğrenmenin sadece dil bilgisi eğitiminden ibaret olmadığının farkındadır. Sınıf içerisinde öğrendiğiniz İngilizceyi kelime bilgileriyle ve telaffuzla, konuşma performansınızla, vücut diliyle harmanlayarak geliştirmeyi amaçlar.
 • Sınıf dışı aktivitelere ve topluluk bilincine oldukça önem veren Regent, pratik yapmanız için size her türlü imkanı sağlamaya çalışır. Dil laboratuvarları, öğrenme lobileri, düzenlenen kültürel etkinlikler ve hatta kaldığınız yerde bile size ikinci dilinizi güvenle kullanabilmeniz için ortam hazırlar.
 • Regent sonuç odaklı bir eğitime inanır. Zayıf yönlerinizi kuvvetlendirmeniz için ödevler verilir, düzenli sınavlarla gelişmeniz takip edilir ve sonucunda haftalık koçluk seansı düzenlenir, konuşma performanslarınıza videolu cevaplar alırsınız. Takım çalışmanızı güçlendirmek adına derslerde çeşitli grup aktiviteleri düzenlenir.
 • Regent’ta her öğrencinin gerekli ilgiyi aldığından emin olmak için sınıflar maksimum 12 kişiyle sınırlı tutulmaktadır.
 • Regent’ın kendine has programı dil öğrenmedeki 5 önemli noktayı -okuma, yazma, dinleme, konuşma ve dil bilgisi- ayrı ayrı ele alarak öğrencinin dili en donanımlı şekilde öğrenmesini amaçlar. Bu amaca uygun olarak dersler; skills training (beceri eğitimi), the accuracy in grammar (dil bilgisinde yetkinlik), the knowledge for a global community (global topluluk bilgisi), the language focus (dil odağı) ve the confident spoken performance (güvenli konuşma) olarak bölümlere ayrılır.
 • Regent Londra, 300 yıllık bir binada yer alan kampüsü ile aynı zamanda Londra tarihinin bir parçasıdır. Merkezi konumuyla şehrin tüm önemli noktalarına yalnızca yürüme mesafesindedir.

SUNULAN PROGRAMLAR

ENGLISH WORLD: Her seviyeden öğrencinin İngilizceyi en etkili şekilde öğrenirken kendine güven, beceri kazanması hedeflenir. Kurslar en az 1, en çok 52 haftalıktır. Haftalık 26.5 saat ders yapılır. Sınıflar maksimum 12 kişiliktir.

MINI GROUP COURSES: Profesyoneller, iş insanları ve iddialı öğrenciler için oluşturulmuştur. Intermadiate’tan Advanced’e kadar olan seviyelerdeki öğrenciler kabul edilmektedir. Sınıflar 6 kişiliktir.

EXAM PREPARATION: IELTS veya Cambridge Sınavlarına hazırlık kursudur. IELTS için en az Intermadiate (B1) seviye gerekmektedir. Cambridge Sınavları için girilecek sınava göre B2, C1, C2 seviyelerde olunmalıdır. Öğrencilere sınav stratejileri kazandırmayı amaçlar.

INDIVIDUAL TUITION: Genel kursunuzun yanına haftada 15, 20, 25, 30 saat alabileceğiniz özel dersler ile İngilizcedeki eksiklerinizi tamamlayın.

LONDRA’DA YAPILACAKLAR

 • Londra, kültür başkenti sıfatını tamamıyla hak eden, adeta bir açık hava müzesidir. Şehirde 4 farklı UNESCO Dünya Mirası bulunmaktadır; Londra Kulesi (London Tower), Westminister Abbey, Westminister Sarayı & St.Margaret’s Church, Kew Bahçeleri (Royal Botanic Gardens Kew) ve Greenwich.
 • Londra müzeler konusunda çok geniş bir yelpazeye sahiptir. British Museum, National Gallery, National History Museum gibi İngiliz tarihini önemli parçalarına sahip bu müzelere giriş ücretsizdir. Ayrıca Tate Modern ve Victoria & Albert Museum sanatseverler tarafından kesinlikle görülmesi gereken müzelerdir. Eğer normal müzeler yerine biraz daha ilginç bir şeyler arıyorsanız The Viktor Wynd Müzesi tam size göre. Eğer bir Sherlock hayranı iseniz, Baker Street’teki Sherlock Müzesi uğramanız gereken duraklardan biridir.
 • İngiliz Hanedanlığının evi olan Buckingham Sarayı, tüm Londra’yı en tepeden izleme fırsatı sunan London Eye ve Avrupa’nın en güzel parklarından Hyde Park görülmesi gereken diğer noktalardır.
 • Alışveriş için Oxford Street, sokak lezzetlerinden hoşlanıyorsanız Borough Market, eğer bu ikisini aynı anda yapmak istiyorsanız Covent Garden gitmeniz gereken yerdir. Londra, asla uyumayan, dinamik enerjik ve canlı bir şehirdir. Londra’ya gidecek öğrenciler sıkılmayı tamamen unutabilirler.

REGENT LONDRA KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Aile Yanı Konaklama: Gittiğiniz ülkenin kültürünü en iyi şekilde benimsemenin yolu şehrin yerlileriyle geçirilen zamanla doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Bu neden yurtdışı dil eğitimlerinde en çok tercih edilen konaklama şekli aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamalar öğrencilere kültürün yanında 7/24 konuşma pratiği yapma imkanı verir. (Özel banyolu oda seçeneği de bulunmaktadır.)

En-Suite Residence: Tek kişilik stüdyo şeklinde konaklama seçeneğidir. Özel banyosu ve mutfağı bulunur.

Serviced Apartments: Şehir merkezinde, stüdyo şeklinde 1 veya 2 yataklı, özel mutfaklı konaklama seçeneğidir.

4 Star Hotel: Okula yürüme mesafesinde, okulun anlaşmalı olduğu otellerde konaklama şansı sunar.

 

Galeri

Our Address

 • Adres:12 Buckingham St Charing Cross London WC2N 6DF Birleşik Krallık, , United Kingdom
 • Telephone: Tel: 02122162888

Our Location

click to enable zoom

Our Video

Teklif Al

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder
No Content Available
×