Okul Hakkında

QUEST LANGUAGE STUDIES

#QUEST #QUESTLanguageStudies #QUESTTORONTO #TORONTO

Quest Language Studies, 1997 yılında Kanada’da kurulduğundan beri dünyanın dört bir yanından gelen binlerce öğrenciye en kaliteli dil eğitimini sunmayı amaçlamaktadır. Kanada’nın önde gelen şehirlerinden Toronto’nun kalbinde yer alan 2 farklı kampüsüyle hizmet vermektedir. Kampüsler öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde modernleştirilmiştir.

Seçkin öğretmen kadrosu, ana dili İngilizce olan, tam ruhsatlı ve tecrübeli kişilerden seçilmektedir. Okulun destek ekibi; çok dilli danışmanlar, aktivite ve konaklama koordinatörleri ve öğrenci servisi öğrencinin eğitim aldığı süreci en rahat şekilde geçirmesi için her türlü ihtiyacında yardımcı olmaktadır.

QUEST TORONTO

Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto, aynı zamanda ülkenin eğitim alanında en çok tercih edilen şehridir. Her yıl binlerce yabancı öğrencinin de katılımıyla Toronto, kozmopolit bir görünüme kavuşur. Quest, Toronto’nun merkezinde yer alan kampüsleri ile öğrencilere İngilizce eğitimlerini sınıf dışında pratikle birleştirme ve Kanada kültürünü yakından tanıma imkanı sunar.

NEDEN QUEST?

 • Quest Dil Okulları, Language Canada tarafından akredite edilmiş, hükümet teftişli ve Designated Learning Institution onaylıdır. Bunun yanında kalite ve öğrenci memnuniyetini merkeze koyan okul 2003’ten bu yana Müşteri Memnuniyet Ödülü’nün de sahibidir.
 • Maksimum 12 kişilik sınıfları ve öğrenciyi her ihtiyaç duyduğu her alanda destekleyen destek ekibiyle Quest, öğrencilere İngilizceyi rahat ve destekleyici bir ortamda öğretmeyi hedefler.
 • Quest, eğitimde aktif ve öğrenci odaklı bir yol izlemektedir. Öğrencilere dili doğal bir biçimde öğretmeye odaklanır. Akıllı, modern sınıflarda verilen eğitimin yanında sınıf dışı düzenlediği aktivitelerle de öğrencilerin dil gelişimlerine yardımcı olur.
 • Quest, sunduğu çok sayıda program seçeneği ile her türlü ihtiyaca cevap vermeyi amaçlamaktadır. Öğrencilerine 12 farklı program seçeneği ve 11 farklı İngilizce seviyesinde eğitim vermektedir. Öğrencilerine kendi tercihlerine göre haftalık seçecekleri workshoplarla programlarını zenginleştirme imkanı sunmaktadır.
 • Öğrenciler kurs başlangıcında gramer (dil bilgisi) ve konuşma sınavlarına tabi tutulur. Eğitimleri süresince de ilerlemeleri haftalık yapılan yazılı değerlendirme ve aylık konuşma testleri ile takip edilir. Öğretmenler 4 haftada bir öğrencilere online sistem üzerinden görebilecekleri bir gelişim raporu hazırlar. Böylelikle öğrenciler ilerlemelerini görebilirler.
 • Gramer (dil bilgisi) ve konuşma seviyeleri için iki farklı sınav yapılan okulda öğrenciler bu alanlarda kendi seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmektedir. Böylelikle öğrenci eksiklerini ikinci dil kullanımında kendine güven kazanarak kapatabilmektedir.
 • Quest bünyesinde sınava hazırlık kurslarında eğitim veren eğitmenlerimiz daha öncesinde çeşitli uluslararası İngilizce sınavlarında değerlendirme kadrosunda görev almış kişilerden seçilmektedir. Böylelikle bu programları tercih eden öğrenciler en doğru yönlendirmeleri aldığından emin olmaktadır.
 • Kanada’nın en büyük şehri olmasının yanı sıra Toronto, Kanada’nın finansal merkezidir. Dünyada en fazla kültürel çeşitlik gösteren şehir olan Toronto’da yaşayan insanların büyük bir kısmı başka ülkelerde doğmuştur. Bu çeşitlilik şehre çok renkli, canlı ve hareketli bir görüntü kazandırmaktadır. Quest’in Toronto’nın merkezinde yer alan kampüsleri de şehrin bu havasını okulun içine de taşımaktadır.

SUNULAN PROGRAMLAR

Quest programları sabahları genel beceri dersleri (dil bilgisi ve konuşma), öğleden sonra ise öğrencilerin kendi istek ve ilgi alanlarına göre seçtikleri Odaklanmış Kurslardan ve workshoplardan oluşur.

Örnek Workshoplar: Güncel olaylar, telaffuz, blog ve podcast, müzik aracılığıyla İngilizce, CV Hazırlama, dinleme ve konuşma……….

Odak Kurslar: TOEFL Hazırlığı, IELTS Hazırlığı, APP Hazırlığı, Akademik yazım, Turizm İngilizcesi, Profesyoneller için İngilizce (tıp, uçuş vs.)…………….

Core English+: Temel İngilizce eğitim programıdır. Öğrencinin dil öğrenmenin 4 temel alanında (konuşma, okuma, yazma ve dinleme) becerilerini ilerletmeyi hedefler. Gramer ve konuşma dersleri seviyelere göre ayrı işlenmektedir. Öğrenci haftalık 20, 28 veya 32 ders seçeneğinden birini seçebilmektedir.

The +: Sabahları alınacak temel İngillizce derslerinin yanında öğrenci, öğleden sonra eksiklerini tamamlamak adına her seviyedeki öğrencinin alabileceği ve haftalık olarak değiştirebileceği workshoplar veya yüksek seviyedeki öğrencilerin ilgi alanlarına göre seçebileceği Özel Odak dersleri ile programını çeşitlendirebilir.

Kurs süresi 1 veya 48 hafta arasında değişmektedir. Her seviyeden ve her pazartesi kursa başlanabilir.

Focus on Commuication (FOC): Bu Program özellikle kendisini konuşma alanında gelişmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Sabahları alınacak temel konuşma derslerinin sonrasında öğrenciler bu program için özelleştirilmiş workshoplardan biri haftalık olarak seçebilmektedir. Bunun yanında program haftada 3 veya 5 saatlik Chat Buddy fırsatı sunmaktadır. Buna göre öğrencinin konuşma arkadaşı ile İngilizce pratiğini ilerletirken bir yandan da Kanada yaşamına yakından tanıklık etmesi imkanı verilir. Öğrenci haftalık 24 veya 28 ders seçeneğinden birini seçebilmektedir.

Kurs süresi 1 veya 48 hafta arasında değişmektedir. Her seviyeden ve her pazartesi başlanabilmektedir.

Exam Power Preparation (EPP): Quest IELTS ve TOEFL hazırlık kurslarını içeren programları öğrencilere ayrıntılı, kapsamlı ve yoğun bir program sunar.

Sabahları genel okuma, kritik yazma ve not alma becerilerine, öğleden sonra ise sınava hazırlık için süreli deneme sınavları ve konuşma, yazma ve dinleme becerilerine odaklanır.

Kurs süresi 2 veya 16 hafta arasında değişmektedir. Minimum 7 Quest Dil Seviyesi (B2) gerekmektedir. Her pazartesi başlanabilmektedir.

ÖZEL PROGRAMLAR

İngilizce Dili Öğretimi (ELT): Kanada’da veya yurt dışında İngilizce öğretmek isteyenlere kaliteli öğretim sertifikaları sunar. ELT programları İngilizce öğrenme değil İngilizce öğretme araçlarını öğreten bir programdır. Programlar 100 saat uygulamalı, 20 saat pratik eğitim sunar.

TESOL Uluslararası: Program ana dili İngilizce olmayan fakat İngilizce öğretmek isteyenler için tasarlanmıştır.

TESOL Profesyonel: TESL Canada tarafınfan akredite edilmiş program, İngilizce öğretmenliğinde profesyonel kariyer isteyenler için tasarlanmıştır. İngilizce öğretmeni olmak için gerekli onay belgesini sunar.

Katılım şartı:

 • Ana dil seviyesinde İngilizce bilgisi (C1) veya TOEFL 80
 • En az 21 yaşında olmak
 • Yılda 4-5 defa düzenlenen kursun başlangıç tarihleri için iletişime geçiniz.

Working Holiday Visa Program – Study and Work: Quest’in İş İngilizcesi programı ile İngilizce bilginizi iş ortamında kullanarak geliştirin. İş yerleştirmeleri ücretlidir. Turizm, işletme, satış, servis ve bilgi teknolojileri gibi birçok farklı alanda yerleştirme mümkündür.

 • Yalnızca International Experience Canada Working Holiday vizesine sahip kişiler içindir.
 • Program öncesinde min. 4 hafta yoğun İngilizce (Business Focus) eğitimi gerekmektedir.
 • Staj başlangıcına kadar öğrenci 7 (B2) veya 8 (C1) seviyede olmalıdır.
 • Programa her pazartesi başlanabilmektedir.

Çalışma ve Eğitim: Program özel kariyer kolejleriyle ortaklaşa sunulmaktadır. Kolejlerin istediği İngilizce seviyesine ulaştıktan sonra kolejlerin sunduğu eğitim ve çalışma imkanından faydalanabilirsiniz. En az Quest 5 İngilizce seviyesi (B1+) şartı aranmaktadır. Minimum 18 yaşında olunmalıdır.

Akademik Pathway (APP): Öğrencileri kolej veya üniversitelere hazırlamak için geliştirilmiş kapsamlı bir İngilizce programıdır. Program süresi 12 haftadır ve haftada 28 ders alınmaktadır.

Başvuru Şartları:

 • İyi derece İngilizce (Quest 7 – C1)

*APP programına kayıt olmak isteyen ama yeterli düzeyde İngilizcesi olmayan öğrenciler öncelikle Genel İngilizce programlarına başvurabilirler.

 • Giriş testini geçmek: Online Dil Bilgisi testi, Skype görüşmesi, Essay
 • Kanada’da ikinci görüşme yapılır.

%80 katılım gösteren öğrenciler kurs sonunda düzenlenen APP Exit Test’e girerler. Testin başarıyla sonuçlanması sonucunda kurs tamamlanır ve öğrenci şartlı kabul aldığı kolej veya üniversiteye devam edebillir.

*Öğrencinin sınavda başarısız olması durumunda iki hafta sonra tekrar sınava girebilir. Tekrar başarısız olduğu takdirde sınava girmeden ek 4 haftalık ders alması gerekmektedir.

 

Teacher Homestay English Immersion: Öğrenciler öğretmenlerin evinde hem yoğunlaştırılmış özel ders alır hem de konaklama imkanı elde ederler. Dersler öğrencilerin eksik ve becerilerine göre özelleştirilmiştir. Müfredat ise okul tarafından belirlenir.

Bu konaklama ve eğitim seçeneği okul tarafından belirli kriterlere göre titizlikle hazırlanır. Bunun yanında öğretmenlerin evinde öğrencinin kalacağı odalar ve eğitim verilecek odalar da belirli kriterler eşliğinde değerlendirilir.

Özel İngilizce: Bireyler ve kapalı gruplar için hazırlanan bu programda öğrenci veya öğrencilerin seçtikleri özel ilgi alanlarına (hukuk, mühendislik, tıp, TESOL veya turizm) yönelik İngilizce eğitim sunulmaktadır. Grup dersiyle katılan öğrenciler isterlerse programlarına ek olarak özel ders de alabilirler. Program süresi öğrencinin tercihine bağlı olarak düzenlenmektedir. Öğrenci istediği herhangi bir gün başlayabilmektedir. Başlangıç seviyesinden itibaren her seviyeden 13 yaşından büyük her öğrenci tercih edebilmektedir.

Ebeveyn ve Çocuk Programı: Birlikte seyahat eden aileler için yetişkin eğitimlerinin yanında çocukların yaşlarına göre program seçeneği sunulmaktadır.

5-12 Yaş arası Kış dönemi: En az 4 kişilik gruplarda, aileleri Quest yetişkin sınıflarında eğitim alırken özel hazırlanmış sınıflarda ders alırlar.

5-12 Yaş arası Yaz (Haziran-Ağustos arası) dönemi: Aileler Quest yetişkin kurslarındayken, bilimden spor uzanan çok çeşitli aktivite programı, eğlencenin yanında eğitim de içeren yaz kamplarına katılabilirler. 31 Ocak’a kadar ön kayıt yaptırma koşulu bulunmaktadır.

13 Yaş ve üzeri: Quest’te ebeveynleri ile birlikte derslere katılabilirler.

SEÇMELİ EK DERSLER: Dersler alınacak ana programa ek olarak seçilebilmektedir.

İngilizce Klinik: Her Cuma günü saat 13’ten 14.30’a kadar haftalık derslerin yanında öğrencilerin eksikleri konusunda destek almaları için öğretmenlerle birlikte düzenlenen soru-cevap şeklinde derslerdir.

Chat Buddy: Kanada kültürünü daha yakından tanımak isteyen ve İngilizce konuşma pratiği kazanmak isteyen öğrencilerin tercih ettiği bu seçenekte öğrenciler hafta 3-5 saat arası Kanadalı arkadaşlarıyla grup halinde okul dışında buluşup zaman geçirebilmektedirler. Gruplar en fazla 5 kişiden oluşmaktadır.

Gönüllü Yerleştirmesi: Yardıma ihtiyacı olan kişilerle dil eğitimine gelen yardımsever öğrencileri buluşturan bu program sayesinde İngilizcenizi ilerletirken bir yandan ihtiyacı olanlara yardım etmiş ve yeni arkadaşlar kazanmış olurken bir yandan da dili en doğal şekliyle kullanmayı öğrenirsiniz. En az 5 veya 6 (B1-B2) seviye İngilizce yeterliliği ve 18 yaşından büyük olma şartı aranmaktadır.

Uzaktan Eğitim: Quest, dünyanın farklı yerlerindeki pek çok kişiye uzaktan İngilizce eğitim imkanı sağlamaktadır. Bireysel, grup, firma veya okul grubu olarak seçebilirsiniz. Quest, gerekli ekipmanları en düşük fiyatlarla temin etmektedir.

TORONTO’DA YAPILACAKLAR

 • Toronto’da bulunan CN Kulesi, kıtada bulunan en uzun yapı unvanının yanında Modern 7 Harikadan biri olarak sayılmaktadır. Kulede yer alan SkyPod’dan -447 metre yükselikten- tüm şehri görmek mümkündür.
 • The Royal Ontorio Müzesi (ROM), Kuzey Amerika’da yer alan en önemli müzelerden biridir. İçerisinde 40 farklı galeri bulunur. Her galeride farklı konuda eserler sergilenmektedir. Toplamda 6 milyonun üzerinde esere ev sahipliği yapmaktadır.
 • Toronto’nun çok kültürlü yapısının en çok hissedildiği yerlerden biridir Kensington Market. Bohem bir havası olan Kensington Markette, ikinci el mağazalar, ilginç cafeler bulmak mümkündür. Sanatçıların yoğunlukla olduğu bu yerde her köşede küçük galerilerle karşılaşılmaktadır. Ayrıca burada zincir markalar değil yerel ürünler satılmaktadır!
 • Gotik Döneme ait izler taşıyan Casa Loma Kalesi, günümüzde müzeye çevrilmiştir. X-Men gibi birçok filmde de mekan olarak kullanılan kale, Toronto’nun en önemli yerlerinden biridir.
 • Kanada’nın en büyük sanat müzesi olan Art Gallery of Ontorio, en geniş Henry Moore koleksiyonuna sahip müzedir.
 • Bunun yanında Quest dil okulları öğrencilere aktivite konusunda çok geniş bir yelpaze sunmaktadır. Ayrıca isteyen öğrenciler okulun kendi spor takımlarına katılabilir veya aktivite düzenlenmelerine yardımcı olabilmektedir.

 

Danışmanlık Servisi:

Ücretsiz Sınav Kayıt desteği: TOEFL, IELTS, Cambridge Exams, TOEIC

*12 hafta ve üzeri sınav kurslarına kayıt yaptıran öğrencilerin sınav ücretini okul karşılamaktadır.

Ücretsiz genel akademik danışmanlık: Okulla ilgili konular ve yüksek eğitim hedefiyle ilgili danışmanlık

QUEST KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Aile Yanı Konaklama: Gittiğiniz ülkenin kültürünü en iyi şekilde benimsemenin yolu şehrin yerlileriyle geçirilen zamanla doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Bu nedenle yurt dışı dil eğitimlerinde en çok tercih edilen konaklama şekli aile yanı konaklamadır. Quest dil okulları bu konaklama seçeneğini seçen öğrencilere Toronto’ya varmadan önce ayrıntılı bir bilgilendirme maili göndermektedir. Mail içerisinde ailenin ve kalınacak evin fotoğrafları, evin videosu, evin harita lokasyonu, ailenin iletişim bilgileri ve sunulan imkanlar gibi bilgiler içermektedir. Evler toplu taşıma yakın ve okula toplu taşımayla max. 45 dakika uzaklıkta seçilmektedir. Günlük en az 1 öğün ücrete dahildir.

*Aile Yanı Deneyim Programı: Bu program kursa ihtiyaç duymayan fakat Kanada yaşamına yakından tanıklık etmek isteyen kişilere uygundur. Okul hem Toronto’da hem de daha küçük şehirlerde ev imkanı sağlamaktadır. Öğrenciler isterlerse aileden İngilizce dersi de alabilmektedirler. Yıl boyu istediğiniz zaman başlayabilirsiniz.

Rezidans: Rezidanslar doluluk oranına göre öğrenci kabul etmektedir. Quest, öğrencilere 2 farklı rezidans seçeneği sunar;

Standart rezidans: Mayıs’tan Ağustos’un üçüncü haftasına kadar açıktır. Şehir merkezinde ve okula yürüme mesafesindedir.

Paylaşımlı Öğrenci Konaklaması: Yıl boyunca açıktır. Özel mülklerde bazen tüm bazen yalnızca 1 katı öğrencilere ayrılmış konaklama şeklidir. Aile yanı konaklamadan farkı ücrete yemek dahil değildir.

Özel Daireler: Özel hayatına ve bağımsızlığına düşkün öğrencilere veya ailelere uygun bir seçenektir. Daireler eşyalıdır ve yatak odası, mutfak, salon özel kullanım alanlarıdır. Yemek dahil değildir. Fiyatlar sezon, konum, kalacak kişi sayısı, bina özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

Galeri

Our Address

 • Adres:433 Yonge St Toronto ON M5B 1T3 Kanada, , TORONTO, Canada
 • GPS:43.66066910000001, -79.38262170000002
 • Telephone: Tel: 02122612888

Our Location

click to enable zoom

Our Video

1. Your Task Location
2. Saat ve Tarih Seç
3. Müşteri Bilgileri

Teklif Al

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder
No Content Available
×