Okul Hakkında

OXFORD INTERNATIONAL ENGLISH SCHOOLS

#OXFORDINTERNATIONALLONDRA #OXFORDINTERNATIO9NAL #LONDRA #INGILTERE

Eğitim hayatına 1991 yılında yaz okulları ve üniversite turları şeklinde başlayan Oxford International, 1993’te okulun merkezini Londra Greenwich’e taşıyarak ve bugünkü eğitim programlarını da ekleyerek eğitimlere başlamıştır. İngiltere’de Galler Prensi Charles tarafından kurulan The Prince’s Trust vakfından alınan desteklerle kurulmuştur. Günümüzde üçü İngiltere’de olmak üzere 6 farklı okulla hizmet vermektedir. Hedefiniz ne olursa olsun Oxford International okulları sizi o hedefe ulaştırmak için gerekli her türlü desteği sağlamaktadır.

British Council tarafından akredite edilen okullar, hem sınıf içerisinde hem de sınıf dışında size ikinci dilinizi en iyi şekilde öğretmeyi hedefler.

OXFORD INTERNATIONAL LONDON

İngiltere’nin olduğu kadar Avrupa’nın da kalbi sayılan Londra, adeta bir eğitim merkezidir. Sadece Avrupa değil bütün dünyadaki en prestijli üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitelerinin yanında dil okulları konusunda da oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Zaten İngilizce denilince akla İngiltere, İngiltere denilince akla Londra gelmektedir. Oxford International Londra kampüsü Greenwich’te oldukça hareketli bir bölgede bulunur.

NEDEN OXFORD INTERNATIONAL LONDON?

 • Oxford International okullarında gelişmenizi takip edip eksiklerinizi tamamlamanız için her 2 haftada bir testler yapılmaktadır. Bu testler sonucunda öğrenciler, öğretmenleriyle bire bir görüşmelerle zayıf noktaların güçlendirilmesi için yeni eğitim yolu belirlerler.
 • Okula kaydolduğunuz andan itibaren istediğiniz her an kullanabileceğiniz “Online Learning Platform” sistemine kaydolursunuz. Oxford International’ın online öğretme aracı olan bu sistemle, öğrenci gün içinde istediği anda örnek testler çözebilir, çeşitli eğlenceli aktivitelerle İngilizcesini pratik edebilir veya sınav sonuçlarıyla gelişimini takip edebilir.
 • İngilizce öğrenmenin sınıfla, derslerle sınırlı olmadığını bilen Oxford International öğrencileri sınıf dışı aktivitelerle destekler. Öğrencilerin birbirleriyle ve okul çalışanlarıyla kaynaşıp uluslararası bir öğrenme topluluğuna dahil olması amaçlanır. Bu amaç için çeşitli sosyal aktiviteler düzenlenir, sınıf içerisinde grup çalışmalarına önem verilir ve okulun birçok noktasında ortak alanlar bulunur.
 • Profesyonel İngilizce eğitimine ağırlık veren Oxford International’da, İş İngilizcesi eğitiminin yanı sıra ülkede bulunan uluslararası şirketlerden, yeni kurulan başarılı girişimlere kadar geniş bir yelpazedeki firmalara geziler düzenlenir. Örnek olarak Business of Wimbleton, Royal Albert Hall, Latest TV
 • Öğrenci geri dönüşlerine oldukça önem veren Oxford International, size en iyi eğitimi sunmak için sürekli olarak kendini geliştirmeye devam etmektedir. Hedefiniz ne olursa olsun, ister profesyonel İngilizce, ister sınavlara hazırlık programı olsun Oxford International yetkilileri her an yanınızda!
 • Greenwich’te Thames Nehri, Royal Park gibi birçok önemli noktaya yakındır. Öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik modernleştirilen bina, cafeler, sokak yemekleri yapan restaurantlar ve alışveriş alanları ile çevrilmiştir. İngilizceyi, renkli öğrenci topluluğunun bir parçası olarak öğrenin!

SUNULAN PROGRAMLAR

GENEL İNGİLİZCE: Her seviyeden öğrenci katılabilmektedir. Programa her pazartesi başlanabilir. En az 1, en fazla 52 haftalık eğitimleri mevcuttur. Sınıflar maksimum 15 kişiliktir. Haftalık 20 ders yapılmaktadır ve dersler 45 dakikadır.

YOĞUN İNGİLİZCE: Genel İngilizce programına ek olarak haftalık 10 Beceri Dersleri eklenir. Bu dersler öğrencinin eksik olduğu okuma, dinleme, konuşma ve yazma veya telaffuz konularında olabilir.

TÜM GÜN YOĞUN İNGİLİZCE: Haftalık 30 Genel İngilizce dersine ek olarak 10 Beceri Dersi yapılmaktadır.

PROFESYONEL İNGİLİZCE: İş alanında ihtiyacınız olan İngilizce eğitimini almanız için oluşturulmuştur. Program, öğrencilere iş alanında gereken kelime bilgisi yanında, iş hayatında karşılaşabileceği gerçek olaylara da hazırlamayı hedefler. Kursun bir parçası olarak öğrenciler Chelsea Futbol Kulübünden yeni girişimlere kadar faaliyet gösteren birçok iş kolunu ziyaret edeceklerdir. Bu aylık gezilerle, şirket kurma, marka geliştirme, yeni fikirleri pazarlama gibi alanlarda bilgi kazandırmak hedeflenmektedir. Minimum B1 seviyede olunması gerekmektedir. Dersler her pazartesi başlamaktadır. Minimum 1 maksimum 12 haftalık eğitimler mevcuttur. Sınıflar maksimum 15 kişiliktir. Program haftada 20 Genel İngilizce ve 10 İş İngilizcesi dersi içermektedir.

IELTS HAZIRLIK: Öğrencilere sınav için gerekli olan İngilizce bilgisinin yanı sıra, sınav taktikleri öğretilir ve sınav formatına yönelik alıştırmalar yapılır. Minimum B1 seviye gerekmektedir. Haftalık 20 dersin yanında isteyen öğrenciler 10 ders daha programlarına ekleyebilirler.

CAMBRIDGE ENGLISH FCE: B1+ seviye öğrencilerin tercih edebileceği sınav türüdür. Haftalık 20 dersin yanında isteyen öğrenciler 10 ders daha programlarına ekleyebilirler.

CAMBRIDGE ENGLISH CAE: C1 seviye öğrencilerin tercih edebileceği sınav türüdür. Haftalık 20 dersin yanında isteyen öğrenciler 10 ders daha programlarına ekleyebilirler.

ÖĞRETMEN EĞİTİMİ: İngilizce öğretme kariyerinizi inşa etmenize veya ilerletmenize yardımcı olacak olan bu kurslardan biri seçebilir ve sonunda uluslararası alanda geçerli bir diploma sahibi olabilirsiniz.

Trinity College London: İngilizce öğretmeye başlamak isteyen ve daha önceden bu alanda bir deneyimi olmayan kişiler için geçerlidir. Minimum giriş seviyesi B1’dir. Oxford International’da bu amaca uygun 2 farklı program bulunmaktadır. Yarı zamanlı, 12 haftalık eğitim sonucunda TESOL sertifikası alabilir veya 9 ay online 2 haftada Londra saha eğitimi sonucunda TESOL diploması alabilirsiniz.

Cambridge Teaching Knowledge Test (TKT) Hazırlık Kursları: Çalışmakta olan ve İngilizce öğreten veya İngilizce kullanarak konularını öğreten öğretmenler içindir. Cambridge Assessment tarafından akredite edilmiştir. Minimum gerekli seviye B2’dir. Kurs süresi minimum 2 haftalıktır.

Oxford International Özel Programları: Gruplar için özel olarak hazırlanabilir ve daha sonrasında TKT sınavına yönlendirilebilir.

LONDRA’DA YAPILACAKLAR

 • Londra, kültür başkenti sıfatını tamamıyla hak eden, adeta bir açık hava müzesidir. Şehirde 4 farklı UNESCO Dünya Mirası bulunmaktadır; Londra Kulesi (London Tower), Westminister Abbey, Westminister Sarayı & St.Margaret’s Church, Kew Bahçeleri (Royal Botanic Gardens Kew) ve Greenwich.
 • Londra müzeler konusunda çok geniş bir yelpazeye sahiptir. British Museum, National Gallery, National History Museum gibi İngiliz tarihini önemli parçalarına sahip bu müzelere giriş ücretsizdir. Ayrıca Tate Modern ve Victoria & Albert Museum sanatseverler tarafından kesinlikle görülmesi gereken müzelerdir. Eğer normal müzeler yerine biraz daha ilginç bir şeyler arıyorsanız The Viktor Wynd Müzesi tam size göre. Eğer bir Sherlock hayranı iseniz, Baker Street’teki Sherlock Müzesi uğramanız gereken duraklardan biridir.
 • İngiliz Hanedanlığının evi olan Buckingham Sarayı, tüm Londra’yı en tepeden izleme fırsatı sunan London Eye ve Avrupa’nın en güzel parklarından Hyde Park görülmesi gereken diğer noktalardır.
 • Alışveriş için Oxford Street, sokak lezzetlerinden hoşlanıyorsanız Borough Market, eğer bu ikisini aynı anda yapmak istiyorsanız Covent Garden gitmeniz gereken yerdir. Londra, asla uyumayan, dinamik enerjik ve canlı bir şehirdir. Londra’ya gidecek öğrenciler sıkılmayı tamamen unutabilirler.

OXFORD INTERNATIONAL LONDON KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Aile Yanı Konaklama: Gittiğiniz ülkenin kültürünü en iyi şekilde benimsemenin yolu şehrin yerlileriyle geçirilen zamanla doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Bu neden yurtdışı dil eğitimlerinde en çok tercih edilen konaklama şekli aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamalar öğrencilere kültürün yanında 7/24 konuşma pratiği yapma imkanı verir.

*Birleşik Krallık’ta, Bristish Council ve English UK kurallarına uygun konaklama imkanı sunulur.

Yurtlar: Daha serbest bir öğrenci yaşamı arayan öğrencilere sunulan konaklama seçeneğidir. Yurtların konumları, okullara oldukça yakındır.

 

Galeri

Our Address

 • Adres:259 Greenwich High Rd Greenwich London SE10 8NB Birleşik Krallık, , United Kingdom
 • GPS:51.4791033, -0.010485700000003817
 • Telephone: Tel: 02122162888

Our Location

click to enable zoom

Our Video

Teklif Al

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder
No Content Available
×