Okul Hakkında

EUROCENTRES

#EUROCENTRESLONDRA#EUROCENTRESDİLOKULLARI#EUROCENTRESİNGİLTERE

1948 yılında, ilk okulunu İngiltere’de açan Eurocentres; 71 yıllık deneyimiyle, dünya çapındaki ilk dil okullarından birisidir. 1968 yılından beri Avrupa Konseyi’ne danışmanlık yapmakta olan okul, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı’nın (CEFR) lider geliştiricisidir.

EuroCentres; merkezi konumları, aydınlık ve son teknoloji ile donatılmış sınıfları, kütüphane ya da öğrenim merkezi gibi bireysel çalışma olanaklarıyla; Amerika, İngiltere, Kanada, İrlanda, Avustralya, Malta, Fransa başta olmak üzere birçok ülkede toplamda 19 okuluyla hizmet vermektedir.

İsviçre kalitesinde, yüksek standartlarda eğitim sağlayan Eurocentres; öğretimlerini, tesislerini ve hizmetlerini, denetimler, geri bildirimler ve harici kurumların akreditasyonu ile daima kontrol etmektedir. Okul 21. Yüzyılın iletişim standartlarını ve gerekliliklerini belirleyerek eğitimini bu yönde düzenlemektedir.

Eurocentres- London Central

Eurocentres’ın Londra Merkezde bulunan okulu tam da Londra’nın kalbinde yer almaktadır. Victoria istasyonuna ve gezilecek noktalara kolay ulaşımı sayesinde, eğitim alırken şehri kolaylıkla keşfetme fırsatı elde edersiniz. İngiltere’deki kültür, tarih ve iş dünyasının merkezi olan Londra, İngiltere’de dil eğitimi düşünen öğrencilerin daima ilk tercihlerinden olmaktadır.

Neden Eurocentres- London Central

 • British Council, Eaquals gibi dış kalite güvence kuruluşları tarafından akredite edilmiştir.
 • Eurocentres başarı sistemiyle, kişiye özgü hale getirilmiş çalışma planları ve ilerlemeniz ile ilgili geri bildirimleri barındıran kanıtlanmış bir öğrenim sistemini ele almaktadır. 21.Yüzyıl metodolojisini esas alan okul, bu çağın gerekliliklerini bilir ve eğitimlerini bu yönde geliştirir
 • Ferah, modern, aydınlık ve son teknoloji ile donatılmış sınıflarda, deneyimli ve uzman öğretmenlerle eğitim vermektedir.
 • Birçok farklı ulustan gelen öğrencilerle, kültürlerarası bir ortamda sosyalleşme imkânı sunar.
 • Ders dışında da öğrenimi destekleyen Eurocentres online eğitim platformunu öğrencilerine sunar. Aynı zamanda öğrenciler kursları bitse de sonrasında ömür boyu bu platformdan faydalanabilmektedirler.
 • İki haftada bir öğretmen ve öğrenciye özel, gelişim takibi ve öğrenimi kişiselleştirme odaklı 50 dk’lık bir etüt imkânı sunar.
 • Her öğrenciye hitap edebilecek çok geniş bir program skalası sunar.
 • Akademik destek ekibi ile öğrencilere akademik alandaki planları için destek olur.
 • Uzun dönem eğitim programlarındaki Açık Tercih opsiyonuyla, hiçbir ek ücret ödemeden 12 haftada bir destinasyon değiştirme imkânı sunar.
 • Sınıf yoğunluğu maksimum 14 kişidir.
 • Eurocentres London Central IELTS sınav merkezidir.

Sunulan Programlar

İngilizce İçin Sunulan Programlar;

 • Genel İngilizce
 • Yeni Başlayanlar İçin İngilizce
 • İş İngilizcesi
 • CAE Sınav Hazırlığı
 • BEC Sınav Hazırlığı
 • IELTS Hazırlığı
 • Dil Yarıyılı/Yılı
 • Üst Düzey İngilizce
 • Özel Amaçlara Yönelik Hazırlanan İngilizce
 • Proje Bazlı Öğrenme

Genel İngilizce

Genel İngilizce kursuyla öğrenciler 21. Yüzyıl Becerilerinde akıcılık ve özgüven kazanırlar. Sınıfta ve çevrimiçi öğrenim sunan bu kurs, öğrencileri, İngilizceyi günlük yaşam koşullarında kullanmaya hazırlar. Bu kursta öğrencilerin konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerileri aynı anda geliştirilir. Sık sık yapılan sınavlarla da öğrencinin gelişimi izlenir ve buna uygun kişisel bir plan çizilir. Haftalık 20, 25 ve 30 ders saati seçenekleri sunan genel İngilizce kursunda öğrenciler, seviyelerini A2’den C1’e kadar çıkarabilirler.

Yeni Başlayanlar İçin İngilizce

Bu kurs İngilizceyi çok az bilen öğrencileri barındıran, yapılandırılmış ve destekleyici bir kurstur. İngilizce dil bilgisi ve iletişimin temellerini atmada sistematik bir yaklaşım sunan bu kurs, bir sonraki seviyeye atlamayı daha kolay ve eğlenceli hale getirmektedir. Kurs materyalleri ve haftalık planlamalar, başlangıç sınıfının ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmektedir. Haftalık 20, 25 ve 30 ders saati seçenekleri sunan kurs A1 seviyesi ve öncesini kapsamaktadır.

İş İngilizcesi

İş İngilizcesi kursu; iş hayatında yer alan profesyonellerin, uluslararası ortamda rahatça iletişim kurmasını hedefler. Finans, iş yönetimi, satış ve pazarlama konularında İngilizce terimleri öğretirken; sunum teknikleri, mülakat teknikleri, telefon görüşmeleri, yazışmalar ve cv teknikleri gibi konularda eğitim verir. B1-C1 seviyelerini kapsayan bu kursta, 2 ila 12 hafta arası eğitim alınabilir. Haftalık ders saati 20 ya da 25 olarak tercih edilebilir.

CAE Hazırlığı

Bu kurs öğrencilerini, dünya genelindeki binlerce kuruluş tarafından tanınan bir vasıf olan Cambridge English Advanced sınavına hazırlar. Öğrenciler bu kursta CAE için gerekli olan bütün becerileri kazanır. 30 dersten oluşan bu kurs süresinde öğrenciler sık sık yapılan sınavlarla gelişimlerini görme imkânı elde ederler. Bu kursa katılmak isteyen öğrencilerin seviyesinin minimum B2 olması gereklidir. Kurs süresi 8 ila 12 hafta arasında değişmektedir.

BEC Hazırlığı

Bu kurs öğrencilerini, dünya genelindeki binlerce kuruluş tarafından tanınan bir vasıf olan Business English Certificate sınavına hazırlar. Öğrenciler bu kursta BEC için gerekli olan bütün becerileri kazanır. 30 dersten oluşan bu kurs süresinde öğrenciler sık sık yapılan sınavlarla gelişimlerini görme imkânı elde ederler. Bu kursa katılmak isteyen öğrencilerin seviyesinin minimum B2 olması gereklidir. Kurs süresi 2 ila 4 hafta arasında değişmektedir.

IELTS Hazırlığı

Bu kursla öğrenciler; Genel İngilizcelerini geliştirirken, IELTS sınavına yönelik tüm becerileri kazanırlar. IELTS kursu, sabahları; çağdaş konulara, genel kelimelere ve dil bilgisine odaklanır. Öğleden sonra ise, öğrencilerin yüksek IELTS puanına ulaşmalarını sağlayacak olan sınav tekniklerini geliştirmeye odaklanır. Bu kursu seçmek isteyen öğrencilerin minimum B1 seviyesinde olmaları gerekmektedir. Haftalık 20,25 ve 30 ders seçenekleri sunan kursa öğrenciler 2 ila 52 hafta arasında kayıt yaptırabilir.

Dil Yarıyılı/Yılı

Bu program, seçtikleri dil becerilerini büyük ölçüde geliştirmeyi hedefleyen öğrencilere yönelik sunulan uzun vadeli bir programdır. En az 22 hafta olan program 48 haftaya kadar uzayabilir. Öğrenciler Eurocentres kurslarını, ülkelerini veya okullarını 12 haftada bir değiştirme hakkına sahiptir. Öğrenciler bu kursta genel dil derslerini alırlar ancak, eğer varsa diğer dersleri de okuma seçeneğine sahiptirler. Haftada toplam 25 ders olan bu program, çağdaş konular ve temalar aracılığıyla öğrenimi destekler. A1-C1 arası seviyeleri kapsayan bu kursta sınıflar maksimum 14 kişi olmaktadır.

Üst Düzey İngilizce

Bu kursla öğrenciler, dil ve iletişim becerilerini geliştirir ve İngilizce iletişim kurarken güven kazanır. Dersler öğrencinin özel ihtiyaçlarına yönelik uyarlanıp kişiselleştirilir. Kurs A1-C2 arası seviyeleri kapsar. Öğrenciler haftalık 20 ders ya da 25 ders seçeneklerinden birini tercih ederler.

Özel Amaçlara Yönelik Hazırlanan İngilizce

Bu program, gruplara ve bireylere seçtikleri alanda İngilizce eğitim görme imkânı sunar. Öğrenciler; pazarlama, biyoloji, sanat, mühendislik ve daha birçok alanda   dillerini geliştirirken, genel dil becerilerini de geliştirirler. Bu programa girebilmek için öğrencilerin seviyesinin minimum B1 olması gereklidir. Öğrenciler haftalık 20,25 ve30 ders saati seçeneklerinden birini tercih ederler. Bu kursun süresi 2 haftadır ve gruplara yönelik ya da özel olarak tercih edilebilmektedir.

Proje Bazlı Öğrenim

Bu programla öğrenciler; yalnızca dil öğrenimine değil, aynı zamanda eleştirel düşünme, sorun çözme, takım çalışması, topluluk karşısında konuşma ve sunum becerilerine de odaklanır. Öğrenciler kursta, iş yerinde başarıya ulaşmak için, yaratıcı ve özgün yöntemlerle “gerçek hayat” sorunlarını çözmekle görevlendirilir. Kurs bitiminde, öğrenciler seçtikleri alanda tamamladıkları bir projeyi sunarlar. Sunum, içerik ve iletişim bakımından değerlendirilir. Bu programı tercih etmek isteyen öğrencilerin seviyelerinin minimum B1 olması gerekir. Haftalık ders sayısı 20’dir ve gruplara yönelik ya da özel olarak tercih edilebilmektedir.

My. Eurocentres Online Eğitim Platformu

Öğrenciler kaydolur olmaz bu platforma giriş yapabilir ve kurs öncesinde, kurs sırasında ve sonrasında sınırsız çevrimiçi çalışma imkanlarından faydalanır. Bu platforma Windows, iOS ve Android aracılığıyla erişilip, İngilizce ve Fransızca kursları için dünyanın her yerinden ulaşılabilir.

 • Bu platformla bireysel çalışma sistemi öğrencinin seviyesine, ilgi alanına ve gelişimine göre uyarlanır.
 • Öğrenci çevrimiçi görevlerde sınıf arkadaşlarıyla iş birliği yapabilir.
 • Öğrenciler bu platformdan okul sonrası etkinliklere göz atabilir ve kaydolabilir.

 

Sosyal Aktiviteler

 • Çeşitli sosyal etkinlik programlarıyla Londra’yı keşfedebilir,
 • Dünya standartlarındaki galeri ve müzeleri ziyaret edebilir,
 • Kraliyet sarayları ve kalelerinde yüzyıllar boyu süren tarihi hissedebilir,
 • Londra West End’de tiyatro gösterisinin keyfini sürebilir,
 • Londra’nın en güzel alışverişi için Oxford Street’e gidebilir,
 • İngiltere ve Avrupa şehirlerine giden turlara katılabilirsiniz.

Konaklama Seçenekleri

Öğrenciler için aile yanı konaklama ve öğrenci rezidansı ve ortak daire seçenekleri mevcuttur.

Aile Yanı Konaklama; Aile yanı konaklama en çok tercih edilen konaklama türlerinden biridir. Eurocentres tarafından özenle seçilmiş, önceki öğrenciler tarafından yüksek puan almış konuksever bir aileyle birlikte kalabilme imkanını elde eden öğrenciler; İngiltere kültürünü yakından deneyimlerken, öğrendikleri İngilizceyi pratiğe dökme şansı elde ederler. İki veya daha fazla uluslararası öğrenci aynı aile ile kalabilir. Yatak odaları temiz ve konforludur, aynı zamanda öğrenciler için sessiz bir çalışma ortamı sunulmaktadır. Evden okula olan mesafe toplu taşıma ile en fazla 45 dk olmaktadır.

Öğrenci Rezidansı; Bu konaklama seçeneğinde odalar genellikle 1, 2 ya da 3 kişiden oluşmaktadır. Yurt ortamında yaşamak isteyen öğrenciler için bir seçenek olan öğrenci rezidanslarının avantajı genelde okullara yakın lokasyonlarda olmasıdır.

 

Galeri

Our Address

 • Adres:29 Belgrave Rd Pimlico London SW1V 1RB, , United Kingdom
 • GPS:51.4920223, -0.14122969999993984
 • Telephone: Tel: 02122612888

Our Location

click to enable zoom

Our Video

Teklif Al

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder
No Content Available
×