Okul Hakkında

EC LANGUAGE CENTRES

#ECLONDRA #ECUK #ECLanguageCenteres #ECLC #LONDRA #INGILTERE

EC, Malta’da kurulmasından bu yana her yaştan öğrenciye en kaliteli eğitimi sunmayı amaç edinmiştir. 1991 yılından sonra dünyanın farklı köşelerine yayılmaya başlayan EC, bugün 4 kıtada, 8 ülkede, 25’ten fazla okuluyla hizmet vermektedir. Öğrencilerin hedeflerine ulaşmaları için okulda olduğu kadar okul dışında da her türlü desteği vermektedir. EC Online adlı uygulamasıyla, sosyal aktiviteleri ile her an pratik imkânı sunar.

EC’nin ayrıntılı eğitim programları uluslararası dil eğitim kriteri olan Avrupa Ortak Dil Çerçevesi (CEFR) baz alınarak hazırlanmıştır. Eğitim süresince temel derslerin yanında geziler, ücretsiz atölyeler ve aktivitelerle öğrencinin belirlediği hedefe en kısa ve etkili yoldan ulaşması hedeflenir.

EC LONDON

İngiltere’nin olduğu kadar Avrupa’nın da kalbi sayılan Londra, adeta bir eğitim merkezidir. Sadece Avrupa değil bütün dünyadaki en prestijli üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitelerinin yanında dil okulları konusunda da oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Zaten İngilizce denilince akla İngiltere, İngiltere denilince akla Londra gelmektedir. EC Londra kampüsü King’s Cross bölgesinde yer almaktadır. Geniş, aydınlık, modern sınıflarda İngilizceyi vatanında öğrenin!

NEDEN EC LONDON?

 • EC Dil Okulları, son teknoloji sınıflarda, size en uygun öğrenme metotlarıyla hedefinize ulaşmanız için gerekli her türlü desteği almanızı amaçlar. Temel derslerin yanı sıra EC Online programı, düzenlediği sosyal aktiviteler, ücretsiz dil atölyeleri ile öğrencilerin tam donanımlı bir şekilde eğitimlerini tamamlamalarını sağlar.
 • EC dünyada “Net Promoter Score (NPC)” sistemini kullanan sayılı okullardandır. Bu sistemle öğrencinin gelişimini yakından takip eden eğitmenler, geri dönüşlerinin en hızlı şekilde yapabilme ve eksik konulara göre eğitimi tekrar şekillendirmeyi sağlar.
 • EC dil okullarının temel İngilizce derslerinin yanında ücretsiz dil atölyeleri sunar. Bunlar söyleşi seansları ve yetenek klinikleri olmak üzere ikiye ayrılır. Tüm bunlara ek olarak konferanslar, iş klinikleri, sınav becerileri, yerel konuşma partneri gibi birçok ek atölyesiyle öğrencileri pratiklerle dil öğrenimlerini desteklemelerini sağlar.
 • EC öğrenciler için en rahat, konforlu ortamı sunmayı kendine görev edinmiştir. Okula ilk ayak bastığınız andan ayrıldığınız ana kadar size bu sıcak ortamı sunar. Okulun ilk günü düzenlenen “Hoş geldiniz Etkinliği”(pazar günü) ve uluslararası kurumlar tarafından ödüle layık görülmüş “Turuncu Halı Prömiyeri”(pazartesi günü) ile öğrencileri ilk andan itibaren kucaklamaktadır.
 • Kurs süresince her hafta ve kur sonlarında düzenlenen “Oxford University Press Online Test” sınavı ile gelişiminizi sürekli olarak takip edebilir ve eksiklerinize göre eğitiminizi şekillendirebilirsiniz.
 • Londra, Avrupa’da İngilizce eğitimin başkentidir. EC Londra kampüsü de Londra’nın merkezine sadece yürüme mesafesindedir. Ayrıca, EC Londra kampüsü, King’s Cross Londra’da ulaşım ağının göbeğinde yer alır. İngilizceyi, Londra’da, anavatanında yaşayarak öğrenin!

 

SUNULAN PROGRAMLAR

 • Genel İngilizce: Her Pazartesi başlanabilir ve her seviye için uygundur. Kurs başlangıcında yapılacak seviye belirleme sınavı sonucuna göre öğrenci bir sınıfa yerleştirilir. Tercihe göre haftada 20 ders (12 Entegre Beceriler + 8 Hedeflenen Beceriler) yapılır. Genel program için 1 seviye 14 hafta sürmektedir.
 • Yarı-Yoğun İngilizce: Genel programa ek olarak yarı-yoğun için ekstra 4 ‘Özel Odak Ders’ imkanı verilir. Özel Odak dersleri öğrencinin kendi özel ilgi alanlarına göre tercih edebildiği derslerdir. Ekstra derslere bağlı olarak yarı-yoğun programda haftada 24 ders verilir. Yarı-yoğun programlarda 1 seviye 12 hafta sürmektedir.
 • Yoğun İngilizce: Genel programa ek olarak yoğun program için ekstra 10 ‘Özel Odak Ders’ imkanı verilir. Haftada 30 ders verilir. Bir seviye 10 hafta sürmektedir.
 • İş İngilizcesi: Genel programa artı olarak haftada 10 ders İş İngilizce dersi ile iş hayatına yönelik İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Minimum B1 seviyesi gerekmektedir. Minimum 1, maksimum 10 hafta eğitim alınabilir.
 • Şehirde İngilizce: Genel programa artı olarak haftada 10 ders Şehirde İngilizce dersi ile İngilizce öğrenirken bir yandan da eğitim alınan şehrin tarihini, kültürünü öğrenme imkanı sunar. Orta Seviye (B1+) şartı aranmaktadır. Minimum 1 maksimum 5 hafta eğitim alınabilir.
 • Staj: Ücretsiz pozisyonlar yalnızca Avrupa Ekonomik Alanı, AB ve İsveç öğrencileri içindir. Minimum Yüksek-Orta seviye gerekmektedir. Program süresi 4 haftadan 3 aya kadar değişiklik göstermektedir. Minimum 18 yaşında olunmalıdır.
 • Akademik Dönem/Yıl:

Akademik Yıl 20: En az 24 hafta dilerseniz daha uzun süre eğitim alabilirsiniz. Haftalık ders saati 20’dir. Dersler her pazartesi başlamaktadır.

Akademik Yıl 30: En az 24 hafta süren bu programa kaydolabilirsiniz. Haftada 30 ders yapılmaktadır ve her pazartesi başlanabilmektedir. Her seviyeden başlanabilir.

 • IELTS Hazırlık: İngiltere, Kanada, Avustralya, Kanada ve Malta üniversitelerine kabul için gereklidir. Profesyonel kuruluşlar tarafından veya göçmenlik başvurularında istenmektedir. Minimum başlangıç seviyesi Orta(B1+)dır. Program haftada 20 genel İngilizce dersinin yanında 10 IELTS hazırlık dersi içerir.
 • Cambridge Exams Hazırlık Kursları:
 • [FCE] B2 Başlangıç: Minimum orta seviyeden başlanmaktadır. Orta-üstü seviye için 8, İleri-Öncesi için 4 haftalık kurslara katılabilirsiniz.
 • [CAE] C1 İleri: Minimum ileri-öncesi seviye gerekmektedir. 4 veya 8 haftalık İleri seviye kurs seçeneklerinden biri seçilebilir.
 • [CPE] C2 Yeterlilik: Minimum ileri seviye istenmektedir.
 • Bire bir Eğitim: Genel kursunuzun yanına haftada 2-10 ders arası alabileceğiniz özel dersler ile İngilizcedeki eksiklerinizi tamamlayın.
 • LONDON 30+ DENEYİMİ :İngilizceyi kendiniz gibi genç profesyonellerle birlikte öğrenin. EC London 30+ kampüsünde hem İngilizcenizi hem de networkunuzu geliştirin.

30+ Deneyim Kursları;

 • Genel İngilizce: Haftalık 20 ders
 • Yoğun İngilizce: Haftalık 30 ders
 • Çalışma Amaçlı İngilizce: Haftalık 20 Genel İngilizce+10 Özel Odak dersi
 • Şehirde İngilizce: Haftalık 20 Genel İngilizce+10 Şehirde İngilizce dersi
 • Birebir Eğitim

LONDRA’DA YAPILACAKLAR

 • Londra, kültür başkenti sıfatını tamamıyla hak eden, adeta bir açık hava müzesidir. Şehirde 4 farklı UNESCO Dünya Mirası bulunmaktadır; Londra Kulesi (London Tower), Westminister Abbey, Westminister Sarayı & St.Margaret’s Church, Kew Bahçeleri (Royal Botanic Gardens Kew) ve Greenwich.
 • Londra müzeler konusunda çok geniş bir yelpazeye sahiptir. British Museum, National Gallery, National History Museum gibi İngiliz tarihini önemli parçalarına sahip bu müzelere giriş ücretsizdir. Ayrıca Tate Modern ve Victoria & Albert Museum sanatseverler tarafından kesinlikle görülmesi gereken müzelerdir. Eğer normal müzeler yerine biraz daha ilginç bir şeyler arıyorsanız The Viktor Wynd Müzesi tam size göre. Eğer bir Sherlock hayranı iseniz, Baker Street’teki Sherlock Müzesi uğramanız gereken duraklardan biridir.
 • İngiliz Hanedanlığının evi olan Buckingham Sarayı, tüm Londra’yı en tepeden izleme fırsatı sunan London Eye ve Avrupa’nın en güzel parklarından Hyde Park görülmesi gereken diğer noktalardır.
 • Alışveriş için Oxford Street, sokak lezzetlerinden hoşlanıyorsanız Borough Market, eğer bu ikisini aynı anda yapmak istiyorsanız Covent Garden gitmeniz gereken yerdir. Londra, asla uyumayan, dinamik enerjik ve canlı bir şehirdir. Londra’ya gidecek öğrenciler sıkılmayı tamamen unutabilirler.

EC LONDON KONAKLAMA SEÇENEKLKERİ

Aile Yanı Konaklama: Gittiğiniz ülkenin kültürünü en iyi şekilde benimsemenin yolu şehrin yerlileriyle geçirilen zamanla doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Bu nedenle yurt dışı dil eğitimlerinde en çok tercih edilen konaklama şekli aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamalar öğrencilere kültürün yanında 7/24 konuşma pratiği yapma imkanı verir. Seçilecek aileye göre Bed&Breakfast veya sabah ve akşam yemeğinin dahil olduğu evlerde kalabilirsiniz. Evler, genelde okula 45-60 dakika uzaklıktadır. EC Londra, ‘comfort’ ve ‘standart’ olmak üzere iki seçenek sunar. ‘Comfort’un farkı, tek kişilik oda ve özel banyolu olmasıdır.

Rezidanslar: EC Londra, 4 farklı rezidans seçeneği sunar.

Superior Liberty Plaza Residence: East End’de yer alır. Şehir merkezine sadece yürüme mesafesindedir. EC öğrencilerinin yanında çevre üniversitelerde okuyan birçok üniversite öğrencisi de konaklamaktadır. Bu sebeple binada öğrenci çalışma alanları bulunmaktadır. Ayrıca ücretsiz spor salonu da bulunmaktadır. İki çeşit oda seçeneği bulunur; özel tek kişilik odalar ve studiolar. Okula metro veya bisikletle 30 dakikada, otobüsle ise 45 dakikada ulaşılmaktadır.

Superior Chapter Kings Cross: Kings Cross’ta yer alır. Her odada özel banyo ve mutfak yer alır. Binanın içerisinde ücretsiz spor salonu vardır. Okul yürümeyle 15 dakika mesafededir.

Comfort Scape Wembley Studio: Wembley Stadium’a oldukça yakındır. Oldukça hareketli bir bölgedir. Ücretsiz spor salonu imkanı vardır. Odalar tek kişilik ve özel banyoludur. Okula metroyla 35 dakika uzaklıktadır.

Superior Scape Shoreditch: Londra’nın restaurantlarıyla ünlü Shoreditch bölgesinde yer alır. Tek kişilik stüdyolarda konaklama imkanı sunar. Okula metroyla 15 dakikada ulaşılabilmektedir.

LONDRA 30+ KONAKLAMA

Superior Liberty Plaza Residence: East End’de yer alır. Şehir merkezine sadece yürüme mesafesindedir. EC öğrencilerinin yanında çevre üniversitelerde okuyan birçok üniversite öğrencisi de konaklamaktadır. Bu sebeple binada öğrenci çalışma alanları bulunmaktadır. Ayrıca ücretsiz spor salonu da bulunmaktadır. İki çeşit oda seçeneği bulunur; özel tek kişilik odalar ve studiolar. Okula metro veya bisikletle 30 dakikada, otobüsle ise 45 dakikada ulaşılmaktadır.

Superior Chapter Kings Cross: Kings Cross’ta yer alır. Her odada özel banyo ve mutfak yer alır. Binanın içerisinde ücretsiz spor salonu vardır. Okul yürümeyle 15 dakika mesafededir.

Comfort Scape Wembley Studio: Wembley Stadium’a oldukça yakındır. Oldukça hareketli bir bölgedir. Ücretsiz spor salonu imkanı vardır. Odalar tek kişilik ve özel banyoludur. Okula metroyla 35 dakika uzaklıktadır.

Superior Scape Shoreditch: Londra’nın restaurantlarıyla ünlü Shoreditch bölgesinde yer alır. Tek kişilik stüdyolarda konaklama imkanı sunar. Okula metroyla 15 dakikada ulaşılabilmektedir.

Superior Scape Bloomsburg: Londra’nın eğitim bölgesinde yer alır. British Museum ve British Library yalnızca yürüme mesafesindedir. Bina içerisinde çalışma odası, ücretsiz spor salonu ve oyun odası bulunmaktadır. Stüdyo daireler tek kişiliktir. Okula 10 dakika yürüme mesafesindedir.

 

 

Galeri

Our Address

 • Adres:3rd Floor Euston House Eversholt St London NW1 1AD Birleşik Krallık, ,
 • GPS:51.52877429999999, -0.13197969999998804
 • Telephone: Tel: 02122162888

Our Location

click to enable zoom

Our Video

Teklif Al

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder
No Content Available
×