• Search Provider

San Francisco Dil Okulları

Amerika’nın Kaliforniya eyaletinin kuzey kıyısında bulunan San Francisco, önemli bir kültür ve finans merkezidir. Victoria tarzı renkli evleri, meşhur Golden Gate Köprüsü, Alcatraz Hapishanesi ve daha birçok ünlü lokasyonuyla, Amerika’nın en popüler şehirlerindendir. Ünlü restoranları, kafeleri, alışveriş caddeleri ve geniş mutfak yelpazesiyle bu şehir; hareketli ve yoğun yaşantısıyla dikkat çekmektedir.

Amerika'nın en temiz şehirlerinden biri kabul edilen San Francisco, Dünyaca ünlü Golden Gate köprüsüyle adını duyurmuştur. Aldığı göçlerle birçok ulustan insana ev sahipliği yapan şehrin çok kültürlü yapısı, eğitim alırken aynı zamanda farklı kültürlerle tanışmanıza da olanak sağlayacaktır.San Francisco'da Eğitim

Çok sayıda üniversite ve dil okuluna ev sahipliği yapan San Francisco, sahip olduğu konumu, harika iklimi ve eğitim kurumları sayesinde öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği şehirler arasında yer almaktadır. Dünyaca ünlü Stanford Üniversitesi ve Berkeley Üniversitesi' de bu şehirde yer almaktadır. San Francisco'da dil eğitimi düşünen herkes için çeşitli programlar sunan San Francisco dil okullarında; İngilizce yeterliliğini geliştirmek isteyen öğrencilere Genel İngilizce veya Yoğun İngilizce; İngilizce bilgisini profesyonel hayatta kullanmak üzere geliştirmek isteyenlere İş İngilizcesi; uluslararası İngilizce sınavlarına hazırlanmak isteyenlere yönelik olarak IELTS, TOEFL, Cambridge English (FCE, CAE, CPE) hazırlık kursları seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca öğrenciler dil kurslarından sonra çeşitli sertifika ve diploma programlarına da devam edebilirler.

San Francisco’ da Yapılacaklar

Dünyaca ünlü Golden Gate Köprüsünü; ister yürüyerek isterseniz bisikletle geçerek harika manzaranın tadını çıkarabilir,

San Francisco’nun eğlence üzerine kurulmuş olan Fisherman’s Wharf’ta keyifli vakit geçirebilir,

Pier 39’da deniz aslanlarını izleyebilir,

Sık sık düzenlenen festivallere katılabilir,

Müzeye çevrilmiş ünlü Alcatraz Hapishanesine gidebilir,

Twin Peaks’te gün batımını seyredebilirsiniz.

San Francisco'da Şehir İçi Ulaşım

San Francisco çoğu Amerika şehrinin aksine ulaşım alternatifleri açısından gelişmiştir. Bu şehirde en yaygın ulaşım araçları; BART ismi verilen yaylı sistem, metro, otobüs, feribot ve cable car(nostaljik tramvay)'dır. Bu araçları kullanmak içinse Clipper isimli bir kart almanız gerekmektedir.

San Francisco'ya Ulaşım

Türkiye’den Türk Hava Yolları ile direk uçuşların bulunduğu San Francisco’ya aktarmasız 13-14 saatte ulaşılmaktadır. Aktarmalı uçuşları tercih ederek ulaşımınızı daha ekonomik bir hale getirebilirsiniz.

San Francisco'da Konaklama

San Francisco’da en çok tercih edilen konaklama seçenekleri; aile yanı, öğrenci yurtları ve öğrenci apartmanları olmaktadır. Bu seçenekler öğrenci gitmeden; gideceği dil okulunun lokasyonuna, öğrencinin bütçe ve isteklerine göre belirlenmektedir. Bazı dil okullarının kendi bünyelerinde öğrenci yurtları bulunmaktadır ve öğrenciler bu yurtları da tercih edebilir. Bütçe açısından en uygun olan konaklama türü aile yanı konaklamadır. Öğrenciler aile yanında Amerikan kültürünü daha yakından tanıma fırsatı bulurken İngilizce pratiği yapabilirler.

San Francisco'da Yaşam Masrafları

Masraflar öğrencinin ihtiyaç ve tercihlerine göre değişse de San Francisco’da aylık ortalama yaşam masrafları 1000$- 1200$ arasında olmaktadır.

San Francisco’da Çalışma

Amerika’da dil eğitimi alan öğrenciler yasal olarak herhangi bir çalışma iznine sahip değildir.

Sağlık Sigortası

Öğrenciler Amerika’ya giderken sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. F-1 vizesi ile Amerika’da dil eğitimi alan öğrencilerin ilk derslerinden önce sağlık sigortası belgelerini okula göndermeleri gerekmektedir.

Vize Bilgileri

Amerika’da dil eğitimi alacak öğrencilerin F-1 tipi öğrenci vizesi almaları gereklidir. Amerika öğrenci vizesi olan F-1 öğrenci vizesi lise, üniversite gibi akademik veya dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür.
OKULLARI GÖR

5 Sonuçlar bulundu

×