• Search Provider

New York Dil Okulları

Uyumayan Şehir olarak anılan New York; Amerika’nın doğu kıyısındaki aynı adlı eyalette yer alan, Hudson Nehri’nin Atlas Okyanusu’na döküldüğü alan üzerine kurulmuş, Amerika’nın en popüler ve kozmopolit şehridir.
Zengin ve kültürel çeşitliliği, ihtişamlı gökdelenleri ve karmaşıklığı ile dünyanın en sıra dışı şehirlerinden olan New York; sanat, medya, finans, moda, sinema, eğlence ve teknoloji merkezlerinden biri olmasıyla da yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrencilerin tercihlerinin başında gelmektedir.
Bu şehrin bir diğer özelliği de tam bir alışveriş şehri olması. Tj Max, Marshall gibi mağazalardan birçok markayı çok uygun fiyata bulabilir, dünyaca ünlü markaların bulunduğu 5. Cadde’de alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

New York’ta Eğitim

Tam bir öğrenci şehri olan New York’ta, sürekli aktif ve sosyal bir hayatın içine dahil olup İngilizcenizi hızla geliştirebilir, dünyanın dört bir yanından gelen insanlarla sosyalleşerek bambaşka bir vizyonla ülkenize dönebilirsiniz.

New York’ta dil eğitimi düşünen herkes için çeşitli programlar sunan New York dil okullarında; İngilizce yeterliliğini geliştirmek isteyen öğrencilere Genel İngilizce veya Yoğun İngilizce; İngilizce bilgisini profesyonel hayatta kullanmak üzere geliştirmek isteyenlere İş İngilizcesi; uluslararası İngilizce sınavlarına hazırlanmak isteyenlere yönelik olarak IELTS, TOEFL, Cambridge English (FCE, CAE, CPE) hazırlık kursları seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca öğrenciler dil kurslarından sonra çeşitli sertifika ve diploma programlarına da devam edebilirler.

New York’ta Yapılacaklar

Dünya’nın en ünlü meydanı olan Times Square’ da gerçek New York havasını iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Kafeleri, restoranları, mağazaları ve neon ışıklarıyla meşhur bu meydan görmeden dönmemeniz gereken yerlerden.

New York’un en ünlü binası Empire State’in 86. ve 102. katlarında bulunan seyir teraslarına çıkarak şehrin muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz.

New York’un meşhur gökdelenlerinin arasında, şehrin tam kalbinde yer alan Central Park, gezilip görülmeye değer yerlerin başında geliyor. 20 oyun alanı, 48 çeşmesi, heykelleri ve 36 köprüsüyle bu parkı bisiklet kiralayarak turlayabilirsiniz.

1883 yılından beri hizmet veren, Manhattan ile Brooklyn’i birbirine bağlayan Brooklyn Köprüsünü bisikletle ya da yürüyerek geçebilir, harika manzaraları fotoğraflayabilirsiniz. Dünyanın en ikonik ve en tanınmış heykeli olan Özgürlük Heykeli’ni görmeden dönmemelisiniz.

New York’ta Ulaşım

Ulaşım konusunda Amerika’nın en gelişmiş eyaletlerinden olan New York’ta, 24 saat hizmet veren metrolarla şehrin dört bir yanını rahatlıkla gezebilir; otobüs, taksi, bisiklet gibi diğer ulaşım araçlarını da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Dünyanın kalbi olarak anılan Times Square, ikonik Brooklyn Bridge, dünyanın en ünlü parklarından Central Park, New York’un bir diğer ikonik noktası Statue of Liberty ve dünyanın en ünlü binası Empire State; New York’ta eğitim alırken gezilip görülmesi gereken onlarca yerden sadece birkaçı…

New York’a Ulaşım

Türkiye’den direk uçuşların bulunduğu New York’a aktarmasız 11-12 saatte ulaşılmaktadır. Aktarmalı uçuşları tercih ederek ulaşımınızı daha ekonomik bir hale getirebilirsiniz.

New York’ta Konaklama

New York’ta en çok tercih edilen konaklama seçenekleri; aile yanı, öğrenci yurtları ve öğrenci apartmanları olmaktadır. Bu seçenekler öğrenci gitmeden; gideceği dil okulunun lokasyonuna, öğrencinin bütçe ve isteklerine göre belirlenmektedir. Bazı dil okullarının kendi bünyelerinde öğrenci yurtları bulunmaktadır ve öğrenciler bu yurtları da tercih edebilir. Bütçe açısından en uygun olan konaklama türü aile yanı konaklamadır. Öğrenciler aile yanında Amerikan kültürünü daha yakından tanıma fırsatı bulurken İngilizce pratiği yapabilirler.

New York’ta Yaşam Masrafları

Masraflar öğrencinin ihtiyaç ve tercihlerine göre değişse de New York’ta aylık ortalama yaşam masrafları 900$- 1000$ arasında olmaktadır.

New York’ta Sağlık Sigortası

Öğrenciler Amerika’ya giderken sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. F-1 vizesi ile Amerika’da dil eğitimi alan öğrencilerin ilk derslerinden önce sağlık sigortası belgelerini okula göndermeleri gerekmektedir.

Vize Bilgileri

Amerika’da dil eğitimi alacak öğrencilerin F-1 tipi öğrenci vizesi almaları gereklidir. Amerika öğrenci vizesi olan F-1 öğrenci vizesi lise, üniversite gibi akademik veya dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür.

Anlatmayla bitiremeyeceğimiz Hayaller Şehri New York, kapılarını sizlere sonuna kadar açıyor. Her anlamda kendinize çok fazla şey katabileceğiniz bu şehirde eğitim almak harika bir deneyim olacaktır.
OKULLARI GÖR

3 Sonuçlar bulundu

×