• Search Provider

Londra Dil Okulları

Londra, İngiltere’nin başkenti ve en kalabalık şehridir. Dünyanın kültür başkenti olmasının yanı sıra; sanat, ticaret, finans, eğitim, eğlence, moda gibi alanlarda da önde gelen şehirlerdendir. Avrupa’da en çok ziyaret edilen şehirlerden biri olan Londra, Avrupa’nın ikinci en kalabalık nüfusuna sahip olan kentidir. Nüfusu İngilizlerin yanı sıra birçok farklı milletten insanı içerir ve etnik olarak dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri olarak kabul edilir.

Londra, Avrupa’nın eğitim merkezidir. Sadece Avrupa değil bütün dünyadaki en prestijli üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitelerinin yanında dil okulları konusunda da oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Zaten İngilizce denilince akla İngiltere, İngiltere denilince akla Londra gelmektedir. Avrupa’nın İngilizce dil eğitim merkezi olan Londra’da her ihtiyaca ve her bütçeye uygun bir okul bulmak mümkündür.LONDRA’DA YAPILACAKLAR

Londra, kültür başkenti sıfatını tamamıyla hak eden, adeta bir açık hava müzesidir. Şehirde bulunan 4 farklı UNESCO Dünya Mirası bulunmaktadır; Londra Kulesi (London Tower), Westminister Abbey, Westminister Sarayı & St.Margaret’s Church, Kew Bahçeleri (Royal Botanic Gardens Kew) ve Greenwich. Liste bulunmayan ama Londra’nın olmazsa olmaz birçok durağı vardır. İngiliz Hanedanlığının evi olan Buckingham Sarayı, tüm Londra’yı en tepeden izleme fırsatı sunan London Eye ve Avrupa’nın en güzel parklarından Hyde Park görülmesi gereken diğer noktalardır.

Bunun yanında Londra müzeler konusunda çok geniş bir yelpazeye sahiptir. British Museum, National Gallery, National History Museum gibi İngiliz tarihini önemli parçalarına sahip bu müzelerde giriş ücretsizdir. Ayrıca Tate Modern ve Victoria & Albert Museum sanatseverler tarafından kesinlikle görülmesi gereken müzelerdir. Eğer normal müzeler yerine biraz daha ilginç bir şeyler arıyorsanız The Viktor Wynd Müzesi tam size göre. Eğer bir Sherlock hayranı iseniz, Baker Street’teki Sherlock Müzesi uğramanız gereken duraklardan biridir.

Alışveriş için Oxford Street, sokak lezzetlerinden hoşlanıyorsanız Borough Market, eğer bu ikisini aynı anda yapmak istiyorsanız Covent Garden gitmeniz gereken yerdir. Londra, asla uyumayan, dinamik enerjik ve canlı bir şehirdir. Londra’ya gidecek öğrenciler sıkılmayı tamamen unutabilirler.

LONDRA’DA ULAŞIM

Londra’da ulaşım başkent olması sebebiyle diğer şehirlerine göre daha gelişmiş durumdadır. Artık şehrin simgesi haline gelmiş kırmızı iki katlı otobüsleri ve metro en yaygın ulaşım araçlarıdır. Toplu taşıma araçları için bilet alabilir veya Türkiye’deki akbil sistemine benzer toplu taşıma kartı kullanabilirler. Bunun yanında öğrenciler her şehirde olduğu gibi bisiklet kiralama seçeneğine sahiptirler. Fakat akan trafiğe her zaman dikkat etmekte fayda var.

Londra’dan diğer şehirlere ulaşım da oldukça kolaydır. Otobüs veya trenlerle İngiltere’nin her yerine ulaşmak mümkündür. Türkiye’den Londra’ya direkt uçuş mümkündür. İstanbul-Londra arası uçakla 3 saat 36 dakika sürmektedir. İngiltere yerel saati Türkiye’den 3 saat geridedir.

LONDRA’DA DİL EĞİTİMİ VE ÇALIŞMA

İngiltere’de dil eğitimi almak için Türkiye’den gidecek öğrencilerimizin alacağı vize çalışma iznini kapsamamaktadır. Bu vizeyle giden öğrencilerin çalışması yasaktır.

LONDRA’DA YAŞAM MASRAFLARI

Öğrencilerin aylık yaşam masrafları aşağı yukarı £250-£300 gibi, aylık konaklama ücretleri ise seçilen okullara göre değişkenlik göstermektedir ve yaklaşık £650-£1.500 gibi düşünülebilir.

LONDRA’DA KONAKLAMA

Londra’da en çok tercih edilen konaklama seçenekleri; aile yanı, öğrenci yurtları ve öğrenci apartmanları olmaktadır. Bu seçenekler öğrenci gitmeden; gideceği dil okulunun lokasyonuna, öğrencinin bütçe ve isteklerine göre belirlenmektedir. Bazı dil okullarının kendi bünyelerinde öğrenci yurtları bulunmaktadır ve öğrenciler bu yurtları da tercih edebilir. Bütçe açısından en uygun olan konaklama türü aile yanı konaklamadır. Öğrenciler aile yanında İngiliz kültürünü daha yakından tanıma fırsatı bulurken İngilizce pratiği yapabilirler.

LONDRA’DA İKLİM

Sıcak ve ılıman bir iklim hakim olmasına rağmen yağış oranı oldukça yüksektir. Her an yağabilecek yağmura hazırlıklı olmakta fayda var!
OKULLARI GÖR

10 Sonuçlar bulundu

×