• Search Provider

Dublin Dil Okulları

İrlanda’nın başkenti olan Dublin nüfusu 1,5 milyondur. Dublin düzenli, suç oranı çok düşük ve kozmopolit bir ülkedir. Tarihi kültürü ile ilgili gezilecek birçok yeri bulunmaktadır.

Şehir Liffey nehri tarafından Kuzey ve Güney Dublin olmak üzere ikiye ayrılıyor. Bu iki bölüm birbirinden çok farklıdır. Kuzey Dublin’de avmlerle karşılaşırken Güney Dublin’de daha çok tarihi yapılarla karşılaşırız.

Dublin, en çok ziyaret edilen Avrupa şehirlerinden biri olmakla birlikte, bünyesinde Yahoo, Amazon, Microsoft, Google, Linkedln gibi teknoloji şirketlerini barındırır.

DUBLIN’DE YAPILACAKLAR

Dublin, gece hayatıyla ünlü şehirlerden biridir. Tarihi 1300lü yıllara dayanan Temple Bar, 1964 yılında kapanan St. Mary Kilisesi’nin yenilenmesiyle 2007’de açılan The Church Bar şehrin en önemli turistik noktaları arasındadır.

Dünyanın en ünlü bira markalarından olan Guiness’ın mağazasına uğrayıp, hem markanın tarihi ile ilgili bilgi edinebilir, İrlandanın bira tarihine göz atabilir ve en son olarak da biranın yapılış aşamalarını yakından görebilirsiniz.

St. Patrick’s Cathedral, 1191 yılında yapılmış ve hala günümüzde İrlandanın en önemli kiliselerindedir. Mimarisinin yanında bahçesiyle de dikkat çeken yapı, Dublin’de kesinlikle görülmesi gereken noktalardandır.

Neredeyse 800 yıllık bir tarihi duvarları içinde barındıran Dublin Kalesi içerisinde İrlanda tarihini keşfedin. İçerisinde birçok oda, bahçe ve müze bulunur.

Phoenix Park, doğa güzellikleri dikkat çeken Dublin’de doğayla iç içie bir gün geçirme imkanı sunar. Geniş yeşil alanların yanında içerisinde Wellington Anıtı ve Amerika Büyükelçisinin evini de barındırır.

Uluslararası festivallere ev sahipliği yapan Dublin, bu sayede birçok turisti bünyesinde barındırır.

Yıl içerisinde düzenlenen çeşitli eğlence festivallerine katılabilirsiniz. Dublin mutlu insanların yaşadığı şehir olarakta bilinir. Tarihi, mimarisi, sanatı ve doğal güzellikleriyle ilgiyi üzerinde toplamaktadır. Her yerin yemyeşil ve huzur dolu olduğu bir şehirdir. Özellikle doğa sporu yapmaktan hoşlanan öğrencilerin tercih etmesi gereken bir yerdir.

DUBLIN’DE ULAŞIM

Yüzölçümü küçük olduğundan dolayı ülkenin bir yerinden bir yerine gitmek oldukça kolaydır. Otobüs, tren, tramvay gibi toplu taşımaların yanı sıra bisiklet kullanarakta ulaşım sağlanabilir.

İstanbul-Dublin arası uçuş süresi 4 saattir.

Türkiye-Dublin arasındaki zaman farkı 2 saattir. Türkiye 2 saat ileridir.

DUBLIN’DE SAĞLIK SİGORTASI

İrlanda’da sağlık olanakları oldukça gelişmiş olup, Türkiye’ye göre daha pahalıdır. O yüzden sağlık sigortası mutlaka önerilir.

DUBLIN DİL OKULU VE ÇALIŞMA

25 hafta ve üzeri eğitim almak amacıyla İrlanda’ya gelen öğrencilere çalışma izni veriliyor. Böylelikle hem iş deneyimi kazanmış hem de dil pratiği yapmış oluyorsunuz.

DUBLIN’DE YAŞAM MASRAFLARI (ORTALAMA)

Yaşam masrafları kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Fakat ortalama olarak konaklama ücreti 600-1000 Euro arasında değişmektedir. Şehir içi ulaşım tren ve tramvay ile sağlanır, ve ücretleri 2-3 € dur. Günlük harcamalar için ise 15-20 € gerekmektedir.
OKULLARI GÖR

4 Sonuçlar bulundu

×