• Search Provider

Cambridge Dil Okulları

Cambridge, İngiltere’nin güneydoğusunda yer alan Cambridgeshire vilayetinin idari merkezidir. Adını şehirde bulunan Cam Nehrinden alır. Şehir, dünyanın en iyi 5 üniversitelerinden biri olan Cambridge Üniversitesiyle özdeşleşmiştir. Dünyanın en eski 4. üniversitesi olan Cambridge Üniversitesi 1209’te kurulmuştur. Oxford Üniversitesinden ayrılan profesörler tarafından kurulan Cambridge Üniversitesi, dünyanın en çok Nobel Ödülünü kazanan üniversitesidir. Günümüzde Oxford, Cambridge ve Londra’nın içinde bulunduğu üniversiteler topluluğuna “Altın Üçgen” denmektedir. Oxford ve Cambridge Üniversitesini ifade etmek için de “Oxbridge” kullanılmaktadır.

Cambridge Üniversitesi, Cambridge’in farklı yerlerinde bulunan 31 farklı “kolej”in birleşiminden meydana gelir. Bu sebeple Cambridge, tam bir üniversite ve öğrenci şehri olarak adlandırılabilir. Sadece İngiliz değil birçok farklı milliyetten öğrenci Cambridge Üniversitesinde okumaktadır, bu nedenle yerli halk yabancı öğrencilere karşı oldukça hoşgörülüdür. Cambridge, İngiltere’de yurtdışı dil eğitimlerinde en çok tercih edilen şehirlerden biridir. Eğitim alanındaki prestiji Cambridge’i İngilizce dil eğitimi için gözde lokasyonlar arasına sokmaktadır. Cambridge’de yabancı dil eğitimi öğrencilere İngilizcelerini aksanıyla birlikte öğrenme ve pratik yapma imkanı sunar.

CAMBRIDGE’DE YAPILACAKLAR

Cambridge, küçük bir şehir olmasına karşın yapılabilecek birçok aktiviteye sahiptir. Üniversitesiyle ünlü bu şehirde, Cambridge Üniversitesini oluşturan kolejlerin çoğu ziyaretçilere açıktır. Her kolej binasının kendine has bir mimarisi ve özelliği bulunmaktadır. Örneğin, Trinity Koleji’nin büyük girişinde VIII. Henry’nin heykeli bulunmaktadır. Bu heykelin önemi ise tek elinde sandalye bacağı tutmasıdır. Ayrıca King’s Koleji ise bahçesinde bulundurduğu King’s Chapel ile ünlüdür. Queen’s Kolejini birine bağlayan, Cam Nehrinin üzerinde bulunan Mathematic Bridge ünlü matematikçiler William Etheridge ve James Essex tarafından matematik teorileriyle çivi veya herhangi bir bağlantı aracı kullanılmadan inşa edilmiştir. Ayrıca Cam Nehrinde yapılacak punting gezisiyle şehirdeki kolejleri nehir üzerinden görmek mümkündür.

Cambridge birçok ilke ev sahipliği yapmıştır. Bünyesinde çok sayıda bilim insanı yetiştiren ve ağırlayan Cambridge Üniversitesi 89 Nobel ödülüyle dünyanın en çok Nobel kazanan üniversitesidir. Bunun yanında The Eagle Pub, DNA’nın yapısının ilk bulunduğu yer, yine bu şehirde yer almaktadır.

The Fitzwilliam Museum şehirde bulunan en önemli müzedir. İngiltere’nin Londra dışında bulunan ve en geniş koleksiyona sahip müzesidir.

CAMBRIDGE’DE ULAŞIM

Cambridge, küçük bir şehir olması nedeniyle yürüyerek ulaşımın kolayca sağlanabileceği bir şehirdir. Bunun yanında bisikletle ulaşım öğrenciler arasında oldukça popülerdir. Cambridge’ten Londra’ya ulaşım da oldukça kolaydır. Trenle 2 saatte King’s Cross istasyonuna ulaşmak mümkündür.

Türkiye’den Cambridge’e ulaşmak için önce Londra’ya gitmek gerekmektedir. İstanbul-Londra arası uçakla yaklaşık 3 saat 40 dakika sürmektedir. Daha sonra Londra’da trenle Cambridge’e ulaşılabilmektedir.

İngiltere yerel saati Türkiye’den 3 saat geridedir.

CAMBRIDGE’DE DİL EĞİTİMİ VE ÇALIŞMA

İngiltere’de dil eğitimi almak için Türkiye’den gidecek öğrencilerimizin alacağı vize çalışma iznini kapsamamaktadır. Bu vizeyle giden öğrencilerin çalışması yasaktır.

CAMBRIDGE’DE YAŞAM MASRAFLARI

Öğrencilerin aylık yaşam masrafları aşağı yukarı £250-£300 gibi, aylık konaklama ücretleri ise seçilen okullara göre değişkenlik göstermektedir ve yaklaşık £650-£1.500 gibi düşünülebilir.

CAMBRIDGE’DE KONAKLAMA

Cambridge’de en çok tercih edilen konaklama seçenekleri; aile yanı, öğrenci yurtları ve öğrenci apartmanları olmaktadır. Bu seçenekler öğrenci gitmeden; gideceği dil okulunun lokasyonuna, öğrencinin bütçe ve isteklerine göre belirlenmektedir. Bazı dil okullarının kendi bünyelerinde öğrenci yurtları bulunmaktadır ve öğrenciler bu yurtları da tercih edebilir. Bütçe açısından en uygun olan konaklama türü aile yanı konaklamadır. Öğrenciler aile yanında farklı kültürleri daha yakından tanıma fırsatı bulurken İngilizce pratiği yapabilirler.

CAMBRIDGE’DE İKLİM

Sıcak ve ılıman bir iklim hakim olmasına rağmen yağış oranı oldukça yüksektir. Her an yağabilecek yağmura hazırlıklı olmakta fayda var!
OKULLARI GÖR

6 Sonuçlar bulundu

×