• Search Provider

Brighton Dil Okulları

Brighton, İngiltere’nin güney doğusunda Manş Denizi’nin kıyısında yer alır. Sahil şehri olan Brighton, İngiltere’nin genel ikliminden farklı olarak ılıman bir iklime sahiptir. Güneşli gün sayısı ülke geneline göre fazladır. Yurtdışı dil eğitimi için öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir şehirdir. Öğrencilerin sıklıkla tercih etmesinden dolayı Brighton’da dil okulları çok çeşitlidir. Her öğrenciyi tatmin edecek bir dil okulu bulmak mümkündür.

BRIGHTON’DA YAPILACAKLAR

Brighton’ın renkli sosyal hayatı yabancı öğrencilerin burayı tercih etmesindeki bir diğer önemli sebeptir. Sahil kasabası havası, misafirperver yerlileri ve ılıman havası Brighton’ı yurtdışı dil eğitimi için çekici bir hale getirir. Brighton’da günün her saati farklı bir aktivite bulmak mümkündür. Brighton kaliteli bir dil eğitiminin yanında öğrencilere okul dışında yapabilecekleri birçok aktivite fırsatı sunar. Brighton Pier’de lunapark eğlencesini yaşayabilir, göze çarpan mimarisiyle dikkat çeken Royal Pavilion’u gezebilir, North Laine’in renkli sokaklarında alışveriş yapabilirsiniz. “Brighton Rock” şekerlerinden yemeyi unutmayın!

BRIGHTON’DA ULAŞIM

Brighton’da en yaygın ulaşım aracı bisiklettir. Bisikletçilerin güvenliği için her türlü tedbir alınmıştır. Bunun yanında sık seferleriyle şehir içi ulaşım da mümkündür. Brighton’dan Londra’ya trenle ulaşmak da mümkündür. Tren yolculuğu 1 saat 21 dakika sürmektedir. Türkiye’den Brighton’a direkt uçuş mümkün değildir. Öncelikle uçakla Londra’ya, ardından da otobüsle Brighton’a ulaşılmaktadır. İstanbul-Londra arası uçakla 3 saat 36 dakika sürmektedir. İngiltere yerel saati Türkiye’den 3 saat geridedir.

BRIGHTON’DA DİL EĞİTİMİ VE ÇALIŞMA

İngiltere’de dil eğitimi almak için Türkiye’den gidecek öğrencilerimizin alacağı vize çalışma iznini kapsamamaktadır. Bu vizeyle giden öğrencilerin çalışması yasaktır.

BRIGHTON’DA YAŞAM MASRAFLARI

Öğrencilerin aylık yaşam masrafları aşağı yukarı £250-£300 gibi, aylık konaklama ücretleri ise seçilen okullara göre değişkenlik göstermektedir ve yaklaşık £650-£1.500 gibi düşünülebilir.

BRIGHTON’DA KONAKLAMA

Brighton’da en çok tercih edilen konaklama seçenekleri; aile yanı, öğrenci yurtları ve öğrenci apartmanları olmaktadır. Bu seçenekler öğrenci gitmeden; gideceği dil okulunun lokasyonuna, öğrencinin bütçe ve isteklerine göre belirlenmektedir. Bazı dil okullarının kendi bünyelerinde öğrenci yurtları bulunmaktadır ve öğrenciler bu yurtları da tercih edebilir. Bütçe açısından en uygun olan konaklama türü aile yanı konaklamadır. Öğrenciler aile yanında farklı kültürleri daha yakından tanıma fırsatı bulurken İngilizce pratiği yapabilirler.

BRIGHTON’DA İKLİM

Sıcak ve ılıman bir iklim hakim olmasına rağmen yağış oranı oldukça yüksektir. Her an yağabilecek yağmura hazırlıklı olmakta fayda var!
OKULLARI GÖR

6 Sonuçlar bulundu

×