• Search Provider

Boston Dil Okulları

Massaschusetts eyaletinin başkenti ve en büyük şehri olan Boston, Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeydoğu ucunda bulunur. “Greater Boston” olarak da bilinen bu şehir eğitim, ekonomi ve kültürel anlamda Amerika’nın en önemli şehirlerinden biridir.
Eğlence merkezleri, festivalleri, ünlü restoranları, spor aktiviteleri, kültür ve sanat etkinlikleriyle ünlü Boston, oldukça hareketli ve daima canlıdır. Çok sayıda müze, galeri ve tiyatroya ev sahipliği yapan Boston'da yıl içinde birçok açık hava etkinliği de düzenlenir. Boston Şarap Festivali, Çin Aslanı Dans Festivali, Boston Uluslararası Film Festivali ve çok daha fazlasını bu şehirde bulabilirsiniz.

Boston’da Eğitim

Boston; kariyer fırsatları ve köklü akademik geçmişi ile de Amerika’da dil eğitimi düşünen öğrencilerin her zaman ilk tercihlerinden biri olmaktadır. Dünya çapında kendini kanıtlamış Harvard ve MIT (Massachusetts Institute of Technology) gibi üniversitelere de ev sahipliği yapan şehirde 80'den fazla üniversite ve kolej bulunmaktadır.
Boston'da dil eğitimi düşünen herkes için çeşitli programlar sunan Boston dil okullarında; İngilizce yeterliliğini geliştirmek isteyen öğrencilere Genel İngilizce veya Yoğun İngilizce; İngilizce bilgisini profesyonel hayatta kullanmak üzere geliştirmek isteyenlere İş İngilizcesi; uluslararası İngilizce sınavlarına hazırlanmak isteyenlere yönelik olarak IELTS, TOEFL, Cambridge English (FCE, CAE, CPE) hazırlık kursları seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca öğrenciler dil kurslarından sonra çeşitli sertifika ve diploma programlarına da devam edebilirler.
Bu şehir, işverenlerin ve küresel şirketlerin en çok tercih ettiği yatırım merkezlerinden biridir. Çoğu sektörde öncü olan Boston, kariyer odaklı düşünenler için de fırsatlarla dolu bir şehirdir. Aynı zamanda teknoloji ve liderlik merkezi olan Boston, aralarında Mark Zuckerberg ve Bill Gates'in de bulunduğu dünyaca ünlü CEO'lara ev sahipliği yapar.
Boston'ın her açıdan tam bir öğrenci şehri olması, dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda öğrencinin bir arada bulunmasına olanak sağlar. Farklı kültürlerin harmanlandığı bu şehirde eğitim almak ilginç ve bir o kadar da eğlenceli olacaktır.

Boston’da Yapılacaklar

Boston Amerika’nın en büyük sanat müzelerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. 45.000 sanat eserine sahip olan Boston Museum of Fine Arts, klasik dönemden Fransız emperyalistlerine kadar geniş bir koleksiyona sahiptir.
Boston Halk Bahçeleri, ilk olarak 1634’te yapılmıştır. Victorian Dönemde tekrar düzenlenmiştir ve günümüzde birçok farklı bitki türünü bünyesinde bulundurmaktadır. Ayrıca bu parkın içinden geçen nehirle bot turu da yapmak da mümkün.
Fenway Park, Amerikan futbolunun en önemli takımlarından olan Boston Red Sox’ın evidir. Futbol dışında farklı sporlara da ev sahipliği yapmakta hatta politik kampanyalar bile düzenlenmektedir. Stadı gezmek için düzenlenen turlara katılabilir, birden fazla kez Dünya Serisinin düzenlendiği bu stadı gezebilirsiniz.
Old North Church, Boston’ın en eski kilisedir. 1722’de yapılmış, iç savaş süresince de bozulmadan varlığını sürdürebilmiştir. Amerikan mimarisinin göze çarpan örneklerindendir.
Beacon Hill bölgesi Boston’ın mimarisiyle öne çıkan bölgelerinden biridir.
Federal yapıdaki evlerin yer aldığı bu bölgede güzel bir gezinti yapabilirsiniz.

Boston’da Konaklama

Boston’da en çok tercih edilen konaklama seçenekleri; aile yanı, öğrenci yurtları ve öğrenci apartmanları olmaktadır. Bu seçenekler öğrenci gitmeden; gideceği dil okulunun lokasyonuna, öğrencinin bütçe ve isteklerine göre belirlenmektedir. Bazı dil okullarının kendi bünyelerinde öğrenci yurtları bulunmaktadır ve öğrenciler bu yurtları da tercih edebilir. Bütçe açısından en uygun olan konaklama türü aile yanı konaklamadır. Öğrenciler aile yanında Amerikan kültürünü daha yakından tanıma fırsatı bulurken İngilizce pratiği yapabilirler.

Boston’da Şehir İçi Ulaşım

Şehirde gelişmiş tramvay, otobüs ve metro ağlarıyla rahatlıkla ulaşım sağlarken Amerika'nın diğer şehirlerini de gezmek isteyenler için, ülkenin en büyük havaalanı olan Logan Uluslararası Havaalanı'da buradadır.

Boston’a Ulaşım

Türkiye’den direk uçuşların bulunduğu Boston’a aktarmasız 10-11 saatte ulaşılmaktadır. Aktarmalı uçuşları tercih ederek ulaşımınızı daha ekonomik bir hale getirebilirsiniz.

Boston’da Dil Eğitimi ve Çalışma

Amerika’da dil eğitimi alan öğrenciler yasal olarak herhangi bir çalışma iznine sahip değildir.

Boston’da Yaşam Masrafları

Masraflar öğrencinin ihtiyaç ve tercihlerine göre değişse de Boston’da aylık ortalama yaşam masrafları 700$- 800$ arasında olmaktadır.

Boston’da Sağlık Sigortası

Öğrenciler Amerika’ya giderken sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. F-1 vizesi ile Amerika’da dil eğitimi alan öğrencilerin ilk derslerinden önce sağlık sigortası belgelerini okula göndermeleri gerekmektedir.

Vize Bilgileri

Amerika’da dil eğitimi alacak öğrencilerin F-1 tipi öğrenci vizesi almaları gereklidir. Amerika öğrenci vizesi olan F-1 öğrenci vizesi lise, üniversite gibi akademik veya dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür. Amerika'nın Atina’sı olarak anılan Boston, Amerika'da dil eğitimi düşünen herkese hitap ederek, öğrencilerin beklentilerini fazlasıyla karşılayacak ve gerçek bir Amerika deneyimi yaşatacak...
OKULLARI GÖR

6 Sonuçlar bulundu

×