AVUSTRALYA DİL OKULLARI

Avustralya Dil Okulları, yurt dışında dil eğitimi düşünen öğrencilerin  ilk tercihlerinden biri olmaktadır.

Avustralya, nüfusu 24 milyon olan, suç oranı yok denecek kadar az, yaşam standartları oldukça yüksek bir ülkedir. Yerli halkın yanı sıra 6 milyon göçmen Avustralya’da yaşamına devam ediyor.

 Avustralya’nın başkenti Canberra, en büyük şehri ise Sydney’dir. Doğal güzellikleri tahrip edilmemiş, trafik sorununun olmadığı, hoşgörülü bir toplum yapısına sahip kozmopolit bir ülkedir. Irkçılığa asla izin verilmez. Herkes nazikçe ve ılımlı karşılanır. Dünya’nın en yaşanılabilir ülkeleri arasında yer almaktadır.

NEDEN AVUSTRALYA’DA DİL EĞİTİMİ ALMALISIN?

 

 • Avustralya dil okulları, öğrencilere eğitimlerinin yanında çalışma imkânı sunmaktadır.
 • Avustralya dil okulu fiyatları Amerika ve İngiltere’ye göre daha ekonomiktir. Bunun nedeni Avustralya dolarının değerinin düşük olmasıdır.
 • Avustralya resmi dili İngilizcedir. Bu yüzden birçok öğrencinin tercih ettiği bir ülkedir.
 • Avustralya eğitim sistemi yüksek standartlarda eğitim sunar ve tüm Dünya’da kabul görmüş en iyi sistemler arasındadır.
 • Suç oranı düşük bir ülke olduğu için güvenlik kaygısı olan öğrenciler rahatlıkla tercih edebilirler.
 • Kafeler ve mağazalarda öğrenci indirimi uygulanır.
 • Avustralya’da çok güzel plajlar, yüzülebilecek deniz kenarları mevcuttur. Deniz sporlarını, yüzmeyi, güneşlenmeyi seven öğrencilerin keyif alabileceği bir ülkedir.

AVUSTRALYA KÜLTÜRÜ

 Türkiye’den 18 saatlik uçuş mesafesinde olan Avustralya Dünya’daki tek kıta ülkesidir.

 Çok çeşitli kültürel yapısı olan Avustralya tarihini incelediğimizde Avustralya’da ilk olarak yaşamaya başlayan Aborjinler ve yerli halkla karşılaşırız. Günümüzde Aborjinler ve yerli halk Avustralya nüfusunun %2 sini oluşturur.

 Avustralya çok zengin bir doğal yaşama sahiptir. Kanguru, tazmanya canavarı ve koala gibi kendine özgü hayvanları barındırıyor. Bu hayvanlar Avustralya’yı simgelemektedirler.

 Avustralya yemek kültüründe genel olarak et yemekleri ve süt ürünleriyle karşılaşırız. Avustralya tatlısı pavlova ülkenin en meşhur kurabiyesidir.

 Bunların yanı sıra doğal güzellikleriyle adından söz ettirir. Cradle Dağı-Tazmanya, Kanguru Adası, Arnhem Land, Ningalo Reef, Coorong National Park gibi birçok doğa harikası görmeye değer yerleri vardır.

Avustralya’da yaşam masrafları aylık ortalama 1500 AUD civarındadır. Bunun içerisinde konaklama, yemek, ulaşım ücretleri düşünülebilir. Kira ve fatura fiyatlarını azaltabilmek için paylaşımlı ev tercih edilebilir.

Aile yanı konaklama: Öğrencilerin adaptasyon sürecine yardımcı olması açısından en çok önerilen konaklama tipidir. Hem farklı aile kültürlerini tanımalarını, hem de dil pratiği yapmalarını sağlar.

Yurt Konaklama: Odalar tekli ya da çift kişilik olabilir. Farklı ırklardan birçok öğrenci bir arada kalır. Böylelikle kültürel etkileşim sağlanır.

Öğrenci Evi/ Apart Konaklama: Ortak ya da tek kişilik kullanılabilen, ev ortamında konaklama şeklidir.

 Avustralya’nın şehirlerinin tümünde hızlı ve ekonomik ulaşım olanakları mevcuttur. Otobüs, tren, tramvay, feribot gibi birçok ulaşım seçeneği vardır.

Avustralya Kıtası yüzölçümü çok büyük bir kıta olduğu için iklim farklı bölgelerde değişiklik göstermektedir. Mayıstan ekime kadar kış yaşanırken temmuzda en düşük sıcaklıklar görülür. Kasımdan nisan ayına kadar ise yaz yaşanır.

Avustralya dil okulları, dil eğitiminin yanı sıra öğrencilere çalışma izni imkânı sunar. Böylelikle eğitimlerinin yanında kazanç elde ederek aynı zamanda dil pratiği yapabilirler. Ülke dışından gelen öğrencilerin haftalık 20 saat çalışma izinleri vardır. Öğrencilerin eğitim durumlarına göre tercih ettiği işler değişkenlik gösterir. Fakat ortalama olarak kazandıkları saatlik ücret 15 AUD dır.

Avustralya çok gelişmiş ve refah seviyesi yüksek bir ülke olsa da hala gelişmektedir. Bu sebeple doktorlara, mühendislere ve birçok meslek mensubuna ihtiyaç duymaktadır. 2 yıllık master programlarından mezun olan öğrencilere 2 yıl daha çalışma fırsatı sunmaktadır.

Avustralya’ya gitmeden önce sağlık sigortası yaptırılması zorunludur.

Avustralya Öğrenci Vizesi:

Avustralya Dil Okullarına gitmek isteyen öğrencilerin, Avustralya vizesi alabilmeleri için öncelikle başvurdukları okuldan kabul almaları gerekmektedir. Eğer kabul alabilirlerse vize başvurusu yapabilirler. Vize başvurusu için gerekli evraklar toplanarak online vize başvuru sistemine eklenir.

10 ay eğitim almayı planlayan öğrenciler için 1 ay fazla vize verilir. 10 ay üzeri eğitim almayı planlayanlar için 2 ay fazla vize verilir. Vize süresi Avustralya’dayken uzatılamaz.

Vize başvurusu için niyet mektubu çok önemlidir. Avustralya’ya gelme amacı ne? Kariyeriyle alakalı neler planlıyor? Türkiye’ye dönünce planı ne? Gibi soruların hepsine niyet mektubunda cevap bulunmalıdır. Öğrenciye sponsor olacak kişi ve hesabında bulunan para da bir o kadar önemlidir. Genellikle sponsorun anne ve baba olması tercih edilir.

Avustralya Dil Okulları başvurusu için;

 • Okul başvuru formu doldurulur ve diğer gerekli evraklar toplanır.
 • Başvuru ücreti ödenir ve başvuru okula gönderilir.
 • Konaklama rezervasyonu yapılır.
 • Vize evrakları hazırlanarak vize randevusu alınır. Eğer vize sonucu olumlu olursa işleyiş ona göre devam eder.
×