AMERİKA DİL OKULLARI

Dünyanın en heyecan veren ülkelerinden biri olan Amerika Birleşik Devletleri; Kuzey Amerika kıtasında konumlanan, 50 eyaletten oluşan, federal yapıya sahip bir devlettir. Başkenti Washington D.C olan ülkenin komşuları kuzeyinde Kanada, güneyinde Meksika’dır.

  Yurtdışı dil eğitimi denildiğinde akla ilk gelen ülkelerden olan Amerika, kaliteli ve yüksek standartlardaki eğitim anlayışı, ileri teknolojisi, birden fazla kültürü barındırması, dünyaca ünlü birçok üniversiteye sahip olmasıyla; New York, Boston, San Francisco gibi herkesin hayallerini süsleyen şehirlerde, ana dili ingilizce olan insanlarla birlikte eğitim alma fırsatı sunuyor. Fırsatlar ülkesi Amerika; dil okulu çeşitliliği, konaklama avantajları, iklimi ve doğal güzellikleri ile öğrencilerin daima ilk tercihlerinden biri.

Aynı zamanda Amerika dil okulları öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik çeşitli programlar sunar. İngilizce yeterliliğini geliştirmek isteyen öğrencilere Genel İngilizce veya Yoğun İngilizce; ingilizce bilgisini profesyonel hayatta kullanmak üzere geliştirmek isteyenler için İş İngilizcesi; uluslararası ingilizce sınavlarına hazırlanmak isteyenlere yönelik olarak IELTS, TOEFL, Cambridge Englısh (FCE, CAE, CPE) hazırlık kursları seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca öğrenciler dil kurslarından sonra çeşitli sertifika ve diploma programlarına da devam edebilirler.

NEDEN AMERİKA’DA DİL EĞİTİMİ ALMALISIN?

 • Amerikan eğitim sistemi ezber odaklı eğitim sistemlerinin aksine daima öğrencilerin derse katılımlarını teşvik eden bir yöntem kullanır ve bu sayede öğrenciler mezun olduklarında iş hayatında kendilerini nasıl etkin kılacaklarını öğrenmiş olurlar.
 • Amerika; eğitimde son teknolojiyi kullanması, öğrencilere geniş araştırma ve eğitim imkanları sunması, en iyi ekipmanları sağlamasıyla bilinir.
 • Çok fazla kültürün iç içe olduğu Amerika’da eğitim almak, hem daha öğretici hem daha eğlenceli olacaktır.
 • Her bütçeye uyabilecek alternatifleri olan Amerika’daki dil okulları öğrencilerine çok çeşitli program seçenekleri sunar.
 • Ana dili ingilizce olan Amerika’da dil eğitimi almak ve bunu pratikte uygulamak öğrencilere büyük avantaj sağlayacaktır.
 • Öğrenciler; New York, Boston, San Francisco, Los Angeles gibi dünyaca ünlü şehirlerde dil eğitimi alıp bu lokasyonları gezip tanıma şansı elde ederler.
 • Çok çeşitli konaklama alternatifleriyle herkesin bütçesine uygun bir konaklama ayarlamak mümkündür.
 • Amerika’da dil eğitimi için alınan F-1 vizesi eğitim süresinin yetmediği durumlarda ya da alınan eğitimin üzerine yeni programlar eklenmek istendiğinde ülkeye dönüş yapmadan uzatılabilme imkanı sunar.
 • Amerika’daki dil okullarının birçoğu eğitim süresince öğrencilere çeşitli aktivite imkanları da sunar.

AMERİKAN KÜLTÜRÜ

 Kültür, bir insanın yaşam biçiminin, yedikleri yiyecekten giydikleri kıyafetlere ve hatta konuştukları dile kadarını kapsar. Amerikan kültürü, dünyanın baskın kültürlerinin çoğundan aldığı için eşsizdir ve birçok milletten oluştuğu için çok renkli bir yapıya sahiptir.

Alışkanlıklar hayatlarında büyük yer tutar ve çok fazla karakteristik örf-adetleri yoktur. Seyahat etmeyi çok severler. Amerikalılar daima kendi işlerini kendileri yapan insanlardır. Asla kendi işlerini başkalarına yaptırmayı sevmezler ve çocuklarını bu doğrultuda yetiştirirler. Cana yakınlardır ve dürüstlüğe çok önem verirler. Eğlenmeyi severler ve eğlence kültürleri gelişmiştir. Yemek kültürleri de oldukça farklıdır. Fast food kültürü yaygın olmakla birlikte çeşitli kültürlere ev sahipliği yapması farklı tatları da beraberinde getirmiştir.

Aynı zamanda spor Amerikan kültüründe önemli bir yere sahiptir. Amerikan futbolu, buz hokeyi, basketbol, baseball dört temel spor dalı olarak Amerika’da popülerliğini korumaktadır.

Yapılan harcamalar kişinin ihtiyaçlarına ve yaşanan eyalete göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; New York Amerika’nın en pahalı şehirlerinden biridir ve aylık masraflarınız ortalama 1000$ olabilirken, daha küçük şehirler için masraflarınız 600-700$ kadar olmaktadır.

Amerika’da en çok tercih edilen konaklama seçenekleri; aile yanı, öğrenci yurtları ve öğrenci apartmanları olmaktadır. Bu seçenekler öğrenci gitmeden gideceği dil okulunun lokasyonuna, öğrencinin bütçe ve isteklerine göre belirlenmektedir. Bazı dil okullarının kendi bünyelerinde öğrenci yurtları bulunmaktadır ve öğrenciler bu yurtları da tercih edebilir. Bütçe açısından en uygun olan konaklama türü aile yanı konaklamadır. Öğrenciler aile yanında Amerikan kültürünü daha yakından tanıma fırsatı bulurken ingilizce pratiği yapabilirler.

Amerika’da her şeyde olduğu gibi ulaşım da eyaletlere göre farklılık göstermektedir. New York eyaletinde ulaşım; metro, otobüs, tren gibi yaygın araçlarla yapılırken daha küçük eyaletlerde bu durum daha kısıtlıdır. Öğrenciler ulaşımlarını konaklamalarının konumuna göre otobüs, metro, bisiklet ya da yürüyerek sağlayabililirler. Amerika’da araba kiralamak ya da satın almak çok uygun maliyetlerde olduğu için çoğunlukla öğrenciler bu yolu tercih etmektedir.

Genel olarak ılıman bir iklime sahip olan ülkede, eyaletlerin okyanuslara olan yakınlık ve uzaklığına bağlı olarak farklı iklimlere de rastlanmaktadır.

Amerika’da dil eğitimi alan öğrenciler yasal olarak herhangi bir çalışma iznine sahip değildir.

Öğrenciler Amerika’ya giderken sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. F-1 vizesi ile Amerika’da dil eğitimi alan öğrencilerin ilk derslerinden önce sağlık sigortası belgelerini okula göndermeleri gerekmektedir.

Amerika’da dil eğitimi alacak öğrencilerin F-1 tipi öğrenci vizesi almaları gereklidir. Amerika öğrenci vizesi olan F-1 öğrenci vizesi lise, üniversite gibi akademik veya dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür.

 • Okul başvuru ücreti
 • Okul başvuru formu
 • Pasaport bilgileri
 • Banka mektubu
 • Sponsor teminat mektubu
×