ALMANYA DİL OKULLARI

Almanya dil okullarındaAlmanca dil eğitimi alarak eşsiz bir tarihi ve kültürel tecrübeyi alacağınız eğitim ile birleştirerek zamanınızı verimli değerlendirebilirsiniz. Almanca, siyaset ve ticaret dünyasının en önemli dillerinden biridir. Avrupa’nın en istikrarlı ekonomilerinden birinin resmi dili olarak, Almanca bilgisi iş dünyasında oldukça faydalıdır.  AB’nin ana dillerinden birini konuşan devasa bir Avrupa gücü olan Almanya, dil becerilerini, eğitim alanında kendini geliştirmek isteyen tüm kıtadaki öğrencileri kendine çekiyor.

 Almanya dil okullarında, eğitim Genel Almanca, Yoğun Almanca, İş Almancası, TestDaF sınavı için hazırlık programları ve Almanca hazırlık yılı için sunulan eğitim programları bulunmaktadır.

Avrupa’nın en büyük bilim adamlarının ve düşünürlerinin arkasında ülkeyi keşfedeceksiniz. Almanca bir inovasyon dilidir ve Almanya’da eğitim almak bu zihniyeti yaşamanıza olanak sağlayacaktır.

NEDEN ALMANYA’DA EĞİTİM ALMALISIN?

  • Almanya yeni dil becerilerini geliştirmek ve ufkunuzu genişletmek için ideal bir ülke.
  • Almanca, iş dünyasında en çok aranan dillerden biridir ve İngilizceden sonra AB okullarında en çok öğretilen dildir.
  • Şehir hayatını yaşamak istiyorsanız Berlin, Frankfurt ve Münih’te eğitim alabilirsiniz. Almanya bünyesinde seçim yapabileceğiniz çok sayıda şehir bulundurur.
  • Seçkin kurs programlarını seçerek, hedeflerinize kolayca ulaşmanıza yardımcı olacak ideal dil eğitimine sahip olabilirsiniz. Avrupa’daki en kaliteli Almanca kurslarına erişebileceksiniz.

ALMANYA’DA KÜLTÜR

Alman kültürü, dünyadaki en istikrarlı ekonomilerden biri olarak Almanya’nın zengin tarihi boyunca etkilenmiş ve şekillenmiştir. Berlin başkentidir, ancak Hamburg, Münih ve Köln’de Almanya’nın ana şehirleri arasında yer almaktadır.

Almanya, şair ve düşünürlerin ülkesi olarak bilinir. Wolfgang Goethe, Immanuel Kant, Nietzsche ve Marx Almanya sembollerinde yer almaktadır.

Almanlar çok bürokratik insanlar olarak bilinmesine rağmen, çeşitli  karnavallar ve festivaller düzenleyerek tüm yaşam alanlarını neşeli geçirmektedirler. Almanya’daki en büyük müzik festivali, sanatçı ve sanatçıların yanı sıra dünyanın dört bir yanından müzik hayranları toplayan Rock am Ring festivalidir.

Alman mutfağında yemek kültürü gelişmiş ve farklı tatlar barındırmaktadır. Bratkartoffeln, Brezel, Flammkuchen, Maultaschen gibi tatları mutlaka denemelisiniz.

Almanya’da yaşam masraflarını aylık ortalama 1000€ gibi düşünebilirsiniz. Kişisel aktivite ve harcamalarınıza göre değişiklik göstermektedir.

Almanya’da konaklamalar öğrenciler için aile yanı, kiralık daire ve öğrenci yurdu olarak mevcuttur. En popüler olanı aile yanı konaklamadır, tam ve yarım pansiyon olmak üzere iki seçenek sunulmaktadır. Kiralık daireler eşyalı, eşyasız ya da öğrenci paylaşımlı olarak tercih edilebilir.

Almanya’nın iklimi genel olarak nemlidir. Yağışsız mevsimi olmayan Almanya’nın kışları soğuk olsa da nemlidir ve yazları ılıktır. Doğu kısmında ise karasal iklim mevcuttur.

Mükemmel demiryolları ve otobanları olan Almanya, ulaşım konusunda hiçbir sorun yaşamayacağınız bir lokasyonda bulunmaktadır. Toplu taşıma ücretleri 2.20 € ile 2.60 € arasında değişkenlik gösteren Almanya’da, tren, hızlı tren, tramvay, otobüs, ve taksi diğer ulaşım türleridir.

Almanya’da dil eğitimi almayı planlayan öğrenciler için çalışma izni yoktur.

AB’ne üye olmayan ülkelerden gelen öğrenciler için sağlık sigortası yaptırması zorunludur.

Almanya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin, dil okulu vizesi olan  “Sprachkursvisum” vizesine başvurmaları gerekmektedir. Bu vize en fazla 9 aylık süre için verilir ve Almanya’da uzatılamaz.

  • Okulların başvuru formlarının doldurulması
  • Okulların başvuru ücretlerinin ödenmesi
  • Pasaportunuzun kişisel bilgilerin olduğu sayfa ve varsa eski vizelerin fotokopisi
  • Banka mektubu ve sponsor teminat bilgileri
×